1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vali göreve başladı!
Vali göreve başladı!

Vali göreve başladı!

İlk mesajı ne oldu...

A+A-

İç işleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevini yürütürken Gümüşhane Valiliğine atanan Yusuf Mayda'yı Hükümet Konağı'nın önünde Gümüşhane Vali Vekili Armağan Önal, İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel, kaymakamlar, bürokrasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri karşıladı.


Valilik önündeki karşılamanın ardından polis tören mangasını selamlayan Vali Mayda, valilik toplantı salonuna geçti.

Mayda, burada yaptığı konuşmada, Gümüşhane'ye hizmet edeceği için gururlu ve mutlu olduğunu belirterek, "Burası vali olarak görev yapacağım ilk il. Daha önce bakanlıkta değişik görevlerde, değişik ilçelerde çalıştık. Kaymakamlık, vali yardımcılığı yaptım ve sekiz yıldan beri İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında yine değişik görevlerde bulundum. Elbette vali olarak çalışmanın ayrı bir hazzı ve gururu var. Bundan dolayı heyecan ve sevincimi sizlerle paylaşmak istiyorum" dedi.

Kamu hizmetlerinde sürekliliğin esas olduğunu ifade eden Mayda, şöyle konuştu:

"Hizmetler kaldığı yerden, yeni projelerle devam edecektir. Sistem olarak ekip ruhu içerisinde bir çalışma öngörüyoruz. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütlerimizle ve Gümüşhane halkımızın tamamıyla, gerek karar verme aşamasında gerekse hizmetlerin yürütülmesinde ve değerlendirilmesinde birlikte hareket etmek istiyorum. Kamu yönetiminde yeni anlayışlar geldi, evrensel bir kavram olarak yönetişim anlayışı geldi. Karar aşamasına da yönetilenlerin katıldığı, hizmetten yararlananların da görüş önerilerini getirdiği ve idarece de buna göre karar verilip birlikte uygulanan bir yönetim sistemi var, bu sistemi hep birlikte uygulayacağız. "

-"SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINI MUTLAKA UYGULAYACAĞIZ"-

Özellikle sivil toplum örgütleri ile halkın öneri ve katkılarını beklediğini söyleyen Mayda, şöyle devam etti:

"Hükümetimizin ve devletimizin 2023 için koyduğu hedefler doğrultusunda, özellikle eğitim ve sağlık başta olmak üzere, altyapı hizmetlerine de ağırlık vermek üzere yeni hizmet arayışı, yeni yatırım arayışı içerisinde olacağız. Öncelikli hedeflerimizden birisi de hükümet programında yer alan sosyal devlet anlayışının ön plana çıkarılmasıdır. Vatandaş odaklı hizmeti benimseyen, vatandaşı, sosyal hizmetleri, yoksulluk ve fakirlikle mücadeleyi ön plana çıkaran bir anlayış olan sosyal devlet anlayışını mutlaka uygulayacağız. Biz bu konuda vatandaş odaklı, vatandaş memnuniyetini öne çıkaran bir anlayış içerisinde hizmet etmeye çalışacağız. "

Yusuf Mayda, vatandaş odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda Gümüşhanelilerin hizmetinde olacaklarını belirterek, "Kısa bir süre içerisinde ilimizi, ilçelerimizi ve köylerimizi tanımaya çalışacağız. İhtiyaç ve sorunları yerinde tespit edip projeler ve yatırım çalışmaları doğrultusunda çalışacağız. Ekip ruhu, ekip anlayışı içerisinde ve bütün arkadaşlarımın katılımıyla birlikte bir hizmet yarışı oluşturmak istiyoruz" diye konuştu.

Mayda, konuşmasının ardından makamına geçti.

Yusuf MAYDA Kimdir?

1964 yılında Gaziantep de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1986 yılında bitirdi. Memuriyet hayatına 1987 yılında Gaziantep Kaymakam Adayı olarak başladı. Sırasıyla Malatya/Arapgir, Siirt/Baykan, Kırklareli/Vize Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı ve Sakarya/Söğütlü Kaymakamlığı yaptıktan sonra 2003 yılında İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı, 2005 yılında Personel Genel Müdür Yardımcısı, 2008 yılında da Personel Genel Müdürü oldu. 1993 de İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansı, 2000 yılında Exeter Üniversitesinde yüksek lisans ve 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütitüsünde doktorasını yaptı. İyi derece ingilizce bilmekte olup, evli ve dört çocuk babasıdır. Karate sporuna ilgisi olduğu bilinen Mayda, Türkiye Karate Federasyonu Yönetim kurulunda da görev yapıyor.”Mayda, ayrıca KAMU-DER 2010 yılı başarı ödüllerinde, Yılın Genel Müdürü dalında ödül aldı