1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vali Kızılcık: “Çocuklarımızı Koruyalım”
Vali Kızılcık: “Çocuklarımızı Koruyalım”

Vali Kızılcık: “Çocuklarımızı Koruyalım”

"Recep Kızılcık'tan mesaj var"

A+A-
Bilindiği gibi 1954 yılında yapılan UNİCEF toplantısında Ekim ayının ilk Pazartesi gününü Dünya Çocuk Günü olarak kutlanması kararlaştırılmıştır.
Vali Kızılcık, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatük’ün “Vatan gibi sevilmeli, ulus haklarını korur gibi korunmalı” sözleriyle ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklara armağan etmesiyle çocuklara verdiği önem daha da iyi anlaşılmaktadır” dedi.
İlimizde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü aracılığıyla kimsesiz ve korunmaya muhtaç çocuklarımıza önemli yardımlar gerçekleştirildiğini belirten Vali Kızılcık, “İlimizde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün saha araştırmalarıyla tespit edilen kimsesiz 289 yetim çocuğa bakan yakınlarına bu yıl 1.012.381.-TL ekonomik destek sağlandı. Evinde 2200 özürlü çocuğuna bakan ailelere de her çocuk için bir asgari ücret olmak üzere ayda 1.320.00.-TL ödenmektedir. Ayrıca çocuk evleri ve çocuk yuvalarında da toplam 150 çocuğumuza bakım yapılmaktadır” dedi.
Dünya çocuk gününün tüm çocuklarımıza huzur getirmesi temennisinde bulunan Vali Kızılcık, tüm insanlığa seslenerek; çocuklara daha iyi bir miras bırakmak için duyarlı olunması dileğinde bulundu. Kızılcık, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Bir çocuk, sevgimize en çok, en dışlandığı ve sevgimizi en az hak ettiği zaman muhtaçtır. Bunun için çocuklarımıza sevgiyle yaklaşarak onlara saygıyı daha iyi kazandırabiliriz. Her çocuk bir dünyadır ve en yakındakini rol model alarak kabul ederek dünyayı dizayn etmeye çalışır. Çocuklarımızın nasihate ve daha çok iyi örneklere ihtiyacı olduğundan hareketle sadece bırakacağımız maddi miras değil, kendi hayatımızla onlara bırakacağımız şahsiyetimiz ve kişiliğimizle ilgili manevi mirası da dikkatle değerlendirmeliyiz”