1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vali Kızılcık ne timi kurdu?
Vali Kızılcık ne timi kurdu?

Vali Kızılcık ne timi kurdu?

Sıkıntın mı var, time başvur…

A+A-

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon kırsalında yaşayanların daha kaliteli hizmet alması için bir denetim ekibi kurulması talimatı verdi.


Vali Kızılcık, 21. yüzyılda Trabzon halkının sağlıklı içme suyu kullanması ve modern yollardan gitmesi gerektiğini düşünerek böyle bir uygulama başlattıklarını ifade etti.

Trabzon halkının her zaman iyi ve kaliteli hizmet hak ettiğinin altını çizen Vali Kızılcık, “Zaman zaman bazı köylerimizde köylülerimizin karşı karşıya kaldığı su sorunu olabiliyor. Genel anlamda yolsuz ve susuz köyümüz olmadığı gibi bunların daha kaliteli içilebilir suya kavuşturulmaları ve yolların asfalt veya beton kaplanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her ne kadar bu çalışmalar yapılsa da vatandaşlarımızın dan bazı şikayetler alabiliyoruz. Bu şikayetlerin önüne geçmek istiyoruz. Trabzonlu vatandaşlarımızın 21. yüzyılda daha kaliteli hizmet alması gerektiğini düşündüğümü ifade etmek isterim. Trabzon halkı her şeyin en iyisine layık” dedi.


Kırsal alanlarda su ve yol ile ilgili şikayetleri inceleyecek olan denetim ekibi olay yerine gidip gerekli incelemeleri yapacak.


Kurulacak olan denetim ekibinde İl Özel İdaresi, Devlet Su İşleri ve Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden oluşan teknik elemanlar görev yapacak.


Valiliğe su ve yol sıkıntıları nedeniyle vatandaşlar tarafından yapılan başvurularında değerlendirilmesi bu denetim ekibiyle sağlanmış olacak.

Bu uygulama ile gerek imalattan kaynaklanan gerekse kullanımdan kaynaklanan sorunların tespiti sağlanacak ve çözüm yolları bulunacak.