1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vali Kızılcık'a Makamında Ziyaret!
Vali Kızılcık'a Makamında Ziyaret!

Vali Kızılcık'a Makamında Ziyaret!

Polonya'nın Ankara Büyükelçisi Wilczek'ten Vali Kızılcık'a Ziyaret...

A+A-

Polonya'nın Ankara Büyükelçisi Marcin Wilczek, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'ı makamında ziyaret etti. 


Büyükelçi Wilczek'i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kızılcık, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi adına yapılacak çalışmalara destek olmaya hazır olduklarını söyledi. 3 yıl önce Büyükelçi Wilczek ile bir araya geldiklerini kaydeden Vali Kızılcık, "Sayın büyükelçi 3 yıl önce Avrupa Birliği Büyükelçileri'nin ilimize yaptıkları ziyarette burada bulunmuşlardı. İki dost ülke arasında 600 yıllık bir ilişki bulunuyor. Özellikle ekonomik alanda ilişkilerin arttırılması en büyük temennimiz. İki ülke arasında 5 milyar dolarlık ihracat hacminin arttırılması adına yapılan çalışmalara destek vermeye hazırız" dedi. 


Polonya'nın Ankara Büyükelçisi Marcin Wilczek ise "3 yıl önce geldiğim Trabzon'u tekrar ziyaret etmekten son derece mutluyum. Özellikle ekonomik anlamda ilişkilerin arttırılması amacıyla burada bulunuyoruz. Buradaki fırsatları da yerinde göreceğiz. Varşova metro inşaatını bir Türk firması aldı. Bu tür olayların daha da arttırılmasını amaçlıyoruz. Türkiye'nin AB sürecini de destekliyoruz" şeklinde konuştu. 


Vali Kızılcık, Büyükelçi Wilczek'e telkariden yapılmış fincan takımı verirken, Büyükelçi Wilczek Polonya tarihini içeren bir kitap hediye etti.