1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vali Kızılcık'tan Açıklama!
Vali Kızılcık'tan Açıklama!

Vali Kızılcık'tan Açıklama!

"Bu Patlama Terör Örgütü İşi"...

A+A-

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Düzköy ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı yakınında meydana gelen patlamanın terör örgütü PKK'nın işi olduğunu söyledi.

 

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, dün Düzköy ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı yakınında meydana gelen patlamada ağır yaralanan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde tedavi gören Er Doğan Özkartal'ın ailesi ile hastanede görüşerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

Vali Recep Kızılcık, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Düzköy ilçesinde üzücü bir olay yaşandığını ifade ederek, "Artık bunu söyleyebiliriz, kendi aralarındaki görüşmelerden de anladığımız kadarıyla PKK terör örgütünün gerçekleştirdiği, uzaktan kumandalı bomba patlatılması sonucu iki askerimiz hafif bir askerimiz de ağır yaralanmıştı. Bu sabah iki askerimiz taburcu edildi. Ağır olan askerimizin gözünde ufak bir parça olduğu için GATA'ya ambulans uçak ile gönderildi." dedi.

 

Vali Kızılcık, teröristlerin yakalanması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirterek, bunu yapanların yakalanması için Giresun ve Gümüşhane'den de ekiplerin katılımıyla dünden beri yoğun bir inceleme araştırma faaliyeti yürüttüklerini kaydetti. Vali Kızılcık, "En kısa zamanda yapan ya da yapanları yakalayıp Türk adaletine teslim edeceğiz. Bundan tüm halkımız emin olsun. Devlet tüm unsurlarıyla terör faaliyetlerini yürüten kişi ya da kişilerin takipçisidir." diye konuştu.

 

Kızılcık, eylemi gerçekleştirenlerin Giresun tarafından geldiğini tahmin ettiklerini, patlayıcının türüyle ilgili incelemelerin sürdüğünü belirtti. Halkın teröristlerin peşinden gittiği ya da bulmaya çalıştığı yönünde söylentiler olduğunu dile getiren Kızılcık, "Yayla mevsimi olması nedeniyle buralarda vatandaşlarımız var. Onlar da bu konudan haberdarlar, ama neticede devletin güvenlik güçleri marifetiyle bu çalışmalar yürütülüyor. Halkın teröristlerin peşinden gitmesi veya bulması söz konusu değildir. Devlet güvenlik güçleri ile bu faaliyetleri yürütür, ama bu konuda vatandaşlarımızın duyarlılığı vardır. Bu konuda da bir şey söyleyemeyiz." ifadesini kullandı.