1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vali Yavuz'un ilk işi Akyazı!
Vali Yavuz'un ilk işi Akyazı!

Vali Yavuz'un ilk işi Akyazı!

İşte detaylar...

A+A-

Gümüşhane valiliğinden, son valiler kararnamesi ile Trabzon Valiliğine atanan Yücel Yavuz, Trabzonspor’un yeni sezona yetiştirilmeye çalışılan stadı Akyazı’yı ziyaret etti. 

 

Vali Yavuz, stadın inşaatını ilk ziyaretinde şantiye şefiyle konuşurken, "10 ay önce ben buradan gelip geçiyordum böyleydi, hala böyle. Bu mübarek günde arkadaşlarımız çok da yormadan çalışmalara devam edelim" şeklindeki sözleri dikkat çekti.

 

Daha sonra stadın inşaatını gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yavuz, ardından ziyaret sonunda basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

 

Trabzon’da ilk olarak turizmle ilgili Uzungöl’ü ziyaret ederken, ikinci olarak ise Akyazı’yı tercih ettiğini belirten Vali Yavuz, “Cuma günü öğleden sonra başladım. Dün Trabzon’un öncelikli konusu olan turizm ve onun parlayan yıldızı Uzungöl’ü ziyaret ettik. Diğer önceliklerimiz arasında Trabzon dediğimizde aklımıza Trabzonspor gelir. Ve Trabzon’un büyük beklentisi olan bu güzel tesisi görmek istedik. Arkadaşlarımız sağ olsun bilgi verdiler. Gümüşhane'de olduğum için bu yoldan sürekli geçiyorduk. Uçaktan gelirken bakıyorduk. Hayranlıkla bakıyor, bir an önce bitmesini arzu ediyorduk. Son derece modern, her türlü ihtiyacı karşılayacak Trabzon'umuza ve Trabzonsporumuza yakışır bir tesis. Başta sayın Cumhurbaşkanımızın da çok yakından ilgilendiğini biliyorum. Başbakanımızın, bakanımızın, Süleyman Soylu bey ve bütün siyasilerimizin çok büyük katkısı ve emeği olduğunu biliyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum. Trabzonspor yöneticiler, taraftarlar herkes buna gönül verdi. Hayırlı olmasını diliyorum. 2 ay içerisinde bitireceğimizi arkadaş söyledi. Bir sıkıntı olmadan yeni sezona eksikleri giderilerek yetiştirileceğini biliyorum. Çok modern bir tesis. Trabzon'umuzun hak ettiği bir tesis. Trabzonsporumuza da inşallah 50 yılda stadın uğurlu gelmesini ve şampiyonluğa katıda bulunmasını tememenni ediyorum.” dedi.