1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Van'da 4,2'lik Deprem!
Van'da 4,2'lik Deprem!

Van'da 4,2'lik Deprem!

Van dün de sallanmıştı...

A+A-

 Van'da bugün saat 07.22'de Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.


Dünyada son günlerde deprem yoğunluğunun sıklaştığı dikkatlerden kaçmazken, Van'da dün meydana gelen 4.1'lik depremin ardından bugün de 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 

Van'da bugün sabah saat 07.22'de Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde meydana gelen depremde korkunun dışında neyse ki herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün merkez üssünü Van'a 35 kilometre uzaklıktaki Mollakasım Köyü olarak belirlediği deprem, saat 07.22'de meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldiği enstitü tarafından tespit edilen deprem, kent merkezinde de şiddetli bir şekilde hissedildi. Kentte paniğe sebep olan deprem, nese ki herhangi bir hasara neden olmadı. VAN DÜN DE SALLANMIŞTI 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden elde edilen bilgiye göre, dün saat 12.32'de, merkez üssü Van Gölü olarak açıklanan 4.1 şiddetinde bir deprem daha meydana gelmişti. 

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre; yerin 2.2 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, şehir merkezinin yanı sıra çevre köylerde de hissedildi. Deprem bir can veya mal kaybı yaşanmadığı öğrenildi. 

Depremin meydana geldiği nokta yer kabuğuna çok yakın olduğu için deprem diğerlerine oranla biraz daha şiddetli bir şekilde hissedildi.