1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Van'da BDP'ye Ambargo Uygulanıyor"!
"Van'da BDP'ye Ambargo Uygulanıyor"!

"Van'da BDP'ye Ambargo Uygulanıyor"!

Medya Ambargosu...

A+A-

 Osman Baydemir, deprem bölgesi Van ve Erciş'te yaptığı incelemelerle ilgili izlenimlerini anlattı.Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, deprem bölgesi Van ve Erciş'te yaptığı incelemelerle ilgili izlenimlerini anlattı. Baydemir, deprem yarasını sarmak ve hissetmenin din, dil, ırk ve mezhep ile ilgisinin olmaması gerektiğini belirterek, kentte konteyner ve çadır ihtiyacının olduğunu söyledi. 


Van depreminin en ağır hasara neden olduğu Erciş İlçesi'nde 3 gün incelemelerde bulunan Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, izlenimlerini sosyal paylaşım sitesi Twitter'ten aktardı. Baydemir, çadır, konteyner talebi ve ihtiyacının had safhada ve çok acil olduğunu belirterek, Van'da 4 mahalleye yaptığı ziyarette de temel talebin çadır ve konteyner olduğunu söyledi. Pek çok yerde halen naylon çadırların bulunduğunu ifade eden Baydemir, "Bu kışı kadınlar çocuklar nasıl geçirecek? Gelin hep birlikte Van'ın gözyaşlarına ortak olalım. Yarayı birlikte saralım. Van gönüllülerini bekliyor. Sosyal hizmet uzmanı, okul öncesi eğitim, psikololog, doktor ve benzeri gibi gönüllülerin yapacağı katkı ve çalışmalar çok değerli olacak" dedi. 

BDP'YE MEDYA AMBARGOSU UYGULATILIYOR 

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, medya mensuplarına da seslenerek, "Vicdan sahibi medya mensuplarından ricamdır. Van'da çadır ve konteynır ihtiyacını dile ve ekranlara getirin. Yarın çocuklar için geç olabilir. Biz BDP'ye medya ambargosu uygulatılıyor. Çağrı, öneri ve eleştirilerimize sansür uygulanıyor. Unutmayın, olan Vanlı çocuklara ve kadınlara oluyor. Devlet ve Hükümet olmanın sorumlulukları vardır. 38 günde konteyner talebi yeterince karşılanmadı. Bugün Hükümet hadi dese durum değişir. Kardeşlerim, güzel insanlar, deprem yarasını sarmak ve hissetmek din, dil, ırk ve mezhep ile zerre kadar ilgisi olmamalı" dedi.