1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Vatandaş Akyazı'dan memnun...
Vatandaş Akyazı'dan memnun...

Vatandaş Akyazı'dan memnun...

"Çalışmalar yeniden başladı"

A+A-

Akyazı Spor Kompleksi projesinde dolgu çalışmalarının yeniden başlaması vatandaşları memnun etti. İçerisinde 40 bin kişilik stadın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, 3 bin seyirci kapasiteli spor salonu, 1 adet doğal, 1 adet sentetik yüzeyli çim futbol sahası, 6 adet açık tenis kortu, 1 adet 3 bin seyircili centerkort (izleyici alanları bulunan tenis kortu), kamp eğitim merkezi binası ile çevresinde 3 adet doğal çim yüzeyli futbol sahası, 1 adet açık basketbol, voleybol ve tenis sahası ile sporla ilgili diğer sosyal donatı alanlarının ye alacağı yaklaşık 700 dönüm alanın dolgu işlemlerinin üç ay aradan sonra tekrar başlaması nedeniyle görüşlerini aldığımız Trabzonlu vatandaşlar Akyazı'da dolgu çalışmalarının yeniden başlaması dolayısıyla memnun olduklarını ifade ederek, modern bir spor kompleksine kavuşacak Trabzon'un çekim merkezi olacağını söylediler.

 

Trabzon Belediyesi, TOKİ, Karayolları ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün ortaklaşa yaptıkları Akyazı Spor kompleksinin kente ayrı bir vizyon kazandıracağını belirten vatandaşlar, Trabzon'un ve Trabzonspor'un böyle güzel bir projeye ihtiyacı vardı. İçerisinde spor sahaları, stad, turistik tesisler gibi alanların yer alacağı Akyazı Spor kompleksinin bir an önce tamamlanarak hizmet sokulmasını isteyerek herkesin bu projeye destek vermesini istediler.


Akyazı projesiyle Trabzonspor'un modern bir stada kavuşacağını belirten vatandaşlar bu projenin Trabzon'a kazandırılmasında büyük rol oynayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na ve emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür ettiler.