1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ve CHP'de MYK değişiyor!
Ve CHP'de MYK değişiyor!

Ve CHP'de MYK değişiyor!

Volkan abi de gidiyor...

A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, MYK'da yapılacak değişikliklerin sebebi sorulduğunda, "MYK'da yapacağımız temel değişikliğin nedeni, görevli arkadaşlarımızın tamamının milletvekili olması ve biz istiyoruz ki, partinin iç işleri ile uğraşacak ve daha fazla zaman ayıracak arkadaşlarımız komisyonda yer alsın" dedi.

Kılıçdaroğlu, değişikliklerin haftaya açıklanacağını belirterek, gündemdeki konularla ilgili soruları cevaplamaktan kaçındı.


MYK'DA ODA SORUN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, son MYK toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Parti Okulu haline getirilen eski Genel Merkez binasında kim, hangi odada oturacak?" sorusuna yanıt vermeyerek MYK’da değişiklik sinyali verdiği haberlerini yalanladı. Toprak, "Medya MYK’da hiçbir şekilde gündeme gelmeyen bir ‘Oda sorununu’ haber yaparak hem parti kimliğimize zarar vermiş hem de kamuoyunu yanlış bilgilendirmiştir. Benzer ifadelerle yapılan haberlerin tek bir kaynaktan çıktığı ve bunun gerçekle bağdaşmadığı ortadadır" dedi.
Toprak, yaptığı yazılı açıklamada CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantılarında Türkiye’de ve dünyada meydana gelen gelişmelerin tartışıldığını, Türkiye’nin sorunlarına çözüm önerileri geliştirildiğini belirtti. 10 Ağustos tarihli son MYK toplantısında da Suriye’de ve Orta Doğu’da yaşan gelişmeler ve ekonomik krizin tartışıldığını, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kamuoyuna açıklama yapıldığını kaydeden Toprak, "Normal olan bu açıklamaların medyada yer alması ve parti söylemlerimizin kamuoyuna taşınmasıdır. Ancak medya MYK’da hiçbir şekilde gündeme gelmeyen bir ‘Oda sorununu’ haber yaparak hem parti kimliğimize zarar vermiş hem de kamuoyunu yanlış bilgilendirmiştir. Benzer ifadelerle yapılan haberlerin tek bir kaynaktan çıktığı ve bunun gerçekle bağdaşmadığı ortadadır" dedi.
CHP MYK toplantılarında "magazinsel" olarak nitelendirilecek bu tür sıradan ve basit konuların gündeme gelmeyeceğini belirten Toprak, "Medya’nın sürekli bir biçimde partimiz hakkında gerçekçi olmayan ve kurumsal dayanağı bulunmayan haberlere itibar etmesi sağlıksız bilgilerin dolaşıma girmesine ve partimiz kimliği hakkında yanlış bir imajın oluşmasına sebebiyet vermektedir" dedi. Toprak, CHP’nin resmi açıklamaları dışındaki açıklamalara itibar edilmemesini istedi.

CHP'DE 7 İSTİFA BİRDEN


CHP Ayvalık İlçe Teşkilatı’nda görevli İlçe Başkanvekili Bülent Denizoğlu, Başkan Yardımcısı Ahmet Günaydın, Dilek Saraçoğlu, Nuri Özkan, Ayşe Muteber Kan, Tuğrul Taşdelen ve Adnan Paylan bugün yaptıkları basın açıklamasının ardından il yönetimine istifalarını sundu. İstifalar sonrası ilçe yönetim kurulunda kalanların sayısının 6’dan az olması sebebiyle de tüzük gereği ilçe yönetimi görevden düştü. Balıkesir’den gelen CHP İl Başkan Yardımcıları Ramazan Coşkun, Cengiz Dikici ve Tahir Karakaş’a istifa dilekçelerini veren 7 yönetici, ilçe yönetiminden 'gördükleri zulüm’ nedeniyle istifa ettiklerini belirtti.

Ayvalık’ta iki yerel ve genel seçimde CHP’yi ilçede birinci parti konumuna getiren CHP’li yönetimin istifası ilçede büyük yankı uyandırırken, istifa dilekçelerini teslim alan Balıkesir İl yönetiminin, Ayvalık CHP İlçe teşkilatına önümüzdeki günlerde yeni yönetim kurulu ataması bekleniyor.