1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ve Zokora geliyor
Ve Zokora geliyor

Ve Zokora geliyor

Trabzonspor'un kısa bir süre önce Sevilla'dan transfer ettiği Zokora, bugün Türkiye'ye ayak basıyor...

A+A-
Trabzonspor-Ve Zokora geliyor

Öğle saatlerinde İstanbul’da olması beklenen deneyimli oyuncu, öence detaylı bir sağlık kontrolünden geçecek. Geceyi İstanbul’da geçirecek olan Bordo-Mavililer’in yeni yıldızı, yarın da ilk uçakla Trabzon’a gidip Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde resmi imzayı atacak. Trabzonspor taraftarlarıyla buluşmak için çok sabırsızlandığını belirten Zokora, yine sosyal paylaşım ağı olan twitter aracılığı ile taraftarlara seslendi. Karadeniz temsilcisine ‘evet’ dediği günden bu yana mesaj yağmuruna tutulan Fildişi Sahilli oyuncuyu İstanbul’da ve Trabzon’da çok kalabalık bir taraftar grubunun karşılamasına da kesin gözüyle bakılıyor.

İlgi şoka uğrattı

Bugüne kadar Türkiye, Trabzon ve Trabzonspor ile ilgili bilgileri internet ortamından edindiğini anlatan Zokora, “Taraftarların bana gösterdiği inanılmaz ilgiyi anlayamıyorum. Kelimenin tam anlamıyla şoktayım. Beni Trabzon’da nasıl bir ortamın beklediğini de çok merak ediyorum” ifadelerini kullandı.


Yeni trasfer Didier Zokora'nın programı belli oldu.


Buna göre İspanya’nın Sevilla kentinde bulunan Zokora bugün (pazartesi) saat 16.15’de İstanbul’da olacak. Ardından 18.00’de İstanbul Bahçelievler Medical Park Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçecek olan Zokora, yarın (Salı) saat 12.10’da Trabzon’a gelecek. Yeni transferimiz 14.15’de M. Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenecek törenle resmi sözleşmeye imza atacak.