1. YAZARLAR

  2. Recep Güngör

  3. Vekillik ilan etmek midir? Trabzon iki hususta cevap bekliyor!
Recep Güngör

Recep Güngör

Yazarın Tüm Yazıları >

Vekillik ilan etmek midir? Trabzon iki hususta cevap bekliyor!

A+A-

Trabzon’da bazı vekillerin ,   takip edip bitirdikleri bir projeyi bu güne kadar duymadık.  Ne yazık ki sadece hükümet başkanı olarak Tayyip beyin vaat ettiklerinin sonuçlarını ilan etmekle meşguller! Bu durum kendileri için  eksi puan oluşturuyor.

Ak Parti’nin  son il kongresinde Cumhurbaşkanı  sayın Erdoğan’ın,  şehir hastanesi  işleminin tamam olduğunu ifade etmesinin ardından , bir vekilin çıkıp da  “şehir hastanesi YPK’ dan çıktı” demesi,  en yetkili yerden duyurulan ve zaten bilinen bir konunun ilan tahtasına asılması gibi bir şey oldu! Maharet,  yeni projeler üretmede, onları takip edip sonuçlandırmada… Şehir hastanesinin başta bakan Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takibiyle bu aşamaya geldiğini herkes biliyor. Bunu  büyük bir maharetmiş gibi ya da kendi icraatlarıymış gibi kamuoyunda boy gösterip ilan eden vekiller,  milletin nezdinde gerçekten  alay edilecek  sözlere ve değerlendirmelere   maruz  kalıyor! Ak Partili vekillerin kendi ürettikleri değil de başkalarının ürettiği ve şehre kazandırmaya çalıştığı projeleri ‘kendi icraatlarıymış’  gibi  gösterip prim kazanma adına yaptıkları ‘reklam panosu’  görevinden  hızla uzaklaşmalarının kendi yararlarına olacağını düşünüyorum.

Bu arada Trabzonlu vekiller Salih Cora ile Haluk Pekşen’in,  Kızılay üzerinden yaptıkları tartışmaları da ilgiyle izliyoruz. Salih beyin iddiaları doğru ise ortada vahim bir durum var demektir! Salih beyin  delilsiz konuşmayacağını  ve bu işin sonuna kadar gideceğini de düşünüyoruz. Ancak Haluk Pekşen’in Türkiye’yi dışarıya şikayet eden sözleri ile başlayan tartışma,  hızla boyut değiştirip Kızılay’a   kadar dayandı. Cora’nın iddiasına  göre,   Pekşen’in avukatı,   Tekin Küçükali’nin genel başkanı olduğu dönem,  Kızılay’ın yüklü miktarda parası  Pekşen’in   zimmetin de  görünüyor!  Vekil Salih Cora, cesur bir şekilde bu olayın üzerine giderken bir başka vekilimiz başlangıçta tartışmaya girdi ancak ilginç bir   şekilde  geri adım attı ve sessizliğe gömüldü!  Haluk Pekşen’in  "Bank Asya’nın avukatlığını kim yaptı? Vekalet alan kimdi? Bank Asya’da parası olan kimdi?" sorusunun ardından,  çok garip bir şekilde  o vekil tartışmadan çekildi!Bu durum  bize çok ilginç geldi. Ve tabi ki bu tartışmada Salih Cora neden yalnız bırakıldı? Tüm bunlar  Trabzon’da yeni bir tartışmanın ve yeni sorgulamaların yapılmasını da haklı olarak gündeme getirdi.

Büyük bir merakla ve yakinen  bu olayları takip ediyoruz. Özellikle Bank Asya olayının ve sayın Pekşen’in  sorduğu  soruların  açıklığa kavuşturulması  hem Trabzon,  hem Ak Parti,  hem de ülke menfaatine olacağı kanısındayım. Yine aynı şekilde Türkiye’yi dışarıya  şikayet etme gibi bir yanlışlığa düşen sayın  Haluk Pekşen’in,  Kızılay’ın parasını zimmetine  geçirdiği ile ilgili sayın vekil Cora’nın iddialarının da, hukuki anlamda bir sonuca ulaştırılması  elzemdir diye düşünüyorum. Trabzon kamuoyu, bu iki hususu dikkatle takip ediyor.Biz de bekliyoruz.   

Önceki ve Sonraki Yazılar