1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Verdi veriştirdi!
Verdi veriştirdi!

Verdi veriştirdi!

İşte detaylar...

A+A-

Başbakan Davutoğlu Meclis Genel Kurulu'na konuştu, CHP ve HDP'ye yüklendi.

 

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe ile ilgili görüşmelerde sona geldi.

 

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

 

Ankara saldırısında Meclis'in çalışmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Meclis'i çalıştırarak burada bir destan yazdınız.

 

Ne olursa olsun bu Meclis her zaman çalışacak. Kimse bu kapıya kilit vuramayacak hangi terör saldırısı olursa olsun. Bu Meclis bu milletin kaderini belirleyen yegane merci olmaya devam edecektir.

 

Çok zor ve aynı zaman kıymetli bir coğrafyadayız. Etrafımızda hangi jeopolitik deprem yaşanırsa yaşansın, bu coğrafyada özne olmaya devam edeceğiz.

 

13 yıldır yaptığımı bütün bütçelerimiz insan odaklıdır. Zulme uğrayan kim olursa hepsine bağrımız açıktır.Kimsenin hayatına müdahil olmadık, olmayacağız. Gücümüzü karanlık odaklardan değil milletten alıyoruz.

 

Bu ülkeyi bir an bile sahipsiz bırakmadık. Kim ne plan yaparsa yapsın bu ülkeyi sahipsiz bırakmayız. Millet kimin ne planladığını gördü. Bu ülkenin kaderini başkasına teslim etmeyeceğimizi gösterdik.

 

Bu meclis demokrasi tarihimizin en büyük temsil gücüne sahip. Türkiye Cumhuriyetinin en yüksek oyunu alan AK Partiyi tebrik ediyorum.

 

KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ

 

Sayın Kılıçdaroğlu kendisine yakıştıramadığım şekilde hitap ederken 'bunlar' diye hitap etti. Bunlar dediği Türkiiye Cumhuriyeti Hükümeti. Türkiye'yi kimin yöneteceğine millet karar verir, millet kararını 1 Kasım'da verdi. Ben arkadaşlara talimat verdim Kılıçdaroğlu konuşurken kimse müdahale etmeyecek diye ve öyle oldu. Siyasi liderlik sadece konuşma değil söz geçirmektir. Ama sizin yanınızdakiler konuşurken birşey yapamıyorsunuz.

 

'EFSANEVİ BİR LİDERDEN BAŞKANLIĞI DEVRALDIM'

 

Genelbaşkanlarınız 'AK Parti'nin lideri kim?' diye sordu haddi olmamasına rağmen. Ben burada olmama rağmen. Evet meydan burada söylüyorum, AK Parti siyasetinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ben efsanevi bir liderden başkanlığı devraldım.

 

Ben onurla görevi aldım, günü geldiğinde başka bir arkadaşıma devredeceğim. Vaatlerimizin %82'ini, reformların % %50'sini yaptık.

 

Ben onurla görevi aldım, günü geldiğinde başka bir arkadaşıma devredeceğim. Vaatlerimizin %82'ini, reformların % %50'sini yaptık.

 

'2014'TE MEYDANA ÇIKMAYA KORKTUNUZ'

 

Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oyla seçildi, bunu kimse örtbas edemez. Çatı aday oluşturdunuz 2014'te. Kendiniz meydana çıkmaya korktunuz. Bir işe de yaramadı. Bırakın şimdi gelecek seçimlere hazırlanın çalışın ve kazanın seçimleri siz oturun o koltukta.

 

'VAATLERİMİZİN YÜZDE 82'SİNİ YERİNE GETİRDİK'

 

Vaadlerimizin yüzde 82'sini yerine getirdik, asgari ücreti bin 300 liraya çıkardık. Emekliye zam yaptık. 14 yıl içerisinde verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Bütçede en büyük payı eğitime ayırıyoruz.

 

Başbakan Davutoğlu: "(Ankara'daki terör saldırısı) O bedenleri parçalayan bir caninin taziye ziyaretine gitmek nedir biliyor musunuz; bütün insanlığı katleden birini kutsamaktır"