1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Verimi Yüksek Tavukların Satışı
Verimi Yüksek Tavukların Satışı

Verimi Yüksek Tavukların Satışı

Verimi Yüksek Tavukların Satışı

A+A-

Günümüzün en büyük özelliklerine sahip ve en çok verim veren hayvanları arasında ilk sıralarda şüphesiz tavuklar gelmektedir. Tavuk özelliği ve kahvaltıdan  akşam yemeklerine kadar sofralarda eksik olmamasından dolayı talebi de yüksektir. Tavuk satışı konusunda sizlere en büyük yardımları doğal olarak dürüst ve güvenilir işletmeler vermektedirler. Bu işletmeler belirli birkaç belgeye sahip olan ve yüzlerce tavuğun satışına aracılık eden işletmelerden çıkar.

 

 

Tavuk, birçok hayvan türünün de olduğu gibi kendi arasında cinslerine ayrılmaktadır. Bunlardan en verimlileri arasında lohman Brown ve ataks tavuğu  bunlardan sadece iki tanesidir. LohmanBrown tavuklarının verimleri oldukça yüksek türdedir.Fakat salma adı verdiğimiz tavukçuluk çeşidi yapıldığında verimi düşmesi muhtemel olan bir türdür. Çiftlik ve salma adını verdiğimiz tavukçuluk çeşitlerinde yumurta verimleri farklılık göstermektedir .Salma tavukçuluk esnasında 250-270 arasında yumurta alması muhtemeldir. Fakat çiftlik tavukçuluğunda bu durum 300 kadar yumurta alınması muhtemeldir.

 

 

Bir diğer konuda satış rekorları kırdığımız ataks tavuğu dur. Bu tavuk cinsi yüksek yumurta ırkı olup bahçe tavuğu çeşididir. Bu tavuk çeşidi 18 haftadan önce yumurta vermez. Rengi genellikle krem, açık kahverengi ve pembemsidir. Bu tavuk çeşidinde dikkat edilmesi gereken nokta bu ırkın birinci kan olmasıdır.

Sizlere bir çok konuda bilgi vermeyi kendine ilke edinen müşterilerini daima ön planda tutan ,bakanlık onaylı belgeleriyle yıllardır bu sektörün içinde olan işletmemiz sizleri de kalitemizden faydalanmaya davet etmektedir. 

 

 

KOÇOĞLU TAVUKÇULUK & KÜMES EKİPMANLARI

BORNOVA-İZMİR

0554 950 94 30 - 0542 235 48 35