1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. "Vücuduna Ne Oldu" sorularından sıkılınca dövme yaptırdı!
"Vücuduna Ne Oldu" sorularından sıkılınca dövme yaptırdı!

"Vücuduna Ne Oldu" sorularından sıkılınca dövme yaptırdı!

24 yaşındaki genç kız, hayatı boyunca hep aynı soruyla karşılaştı: "Vücuduna ne oldu?" Talihsiz kız da çözümü farklı bir yolla buldu ve koluna dövme yaptırdı.

A+A-

 Vitiligo hastası genç kızın yaşadıkları çok zor… Bu zor durumdan kurtulmak için başvurduğu yol ise bir hayli ilginç…

Vitiligo hastası olan 24 yaşındaki Tiffany Posteraro, hayatı boyunca hep aynı soruyla karşılaştı: "Vücuduna ne oldu?" ABD'de yaşayan Posteraro ise çözümü farklı bir yolla buldu ve koluna dövme yaptırdı: "Buna vitiligo deniyor."

OKUL HAYATI BOYUNCA DALGA GEÇTİLER

Okul hayatı boyunca, "inek", "dalmaçyalı", "hayalet surat" gibi sıfatlarla kendisiyle dalga geçilen; yıllar boyunca havuz partilerine katılmayan; ten rengini kapatmak için kat kat makyaj yapan Posteraro sonunda hastalığı ile barıştı.

HAYATA BAKIŞ AÇISINI DEĞİŞTİRDİ

Kendisi gibi vitiligo hastalarıyla tanışmasnın hayata bakış açısını değiştirdiğini söyleyen genç kadın, sonunda koluna "Buna vitiligo deniliyor." şeklinde dövme yaptırdı.

Şimdi ise dövmesi sayesinde, insanların bilinçlendiğini söyleyen Posteraro, şunları söyledi:

"Bunu diğer insanlarla paylaşmaya karar verdim çünkü dalga geçmektense belki bir şeyler öğrenirler diye düşündüm. Bu yüzden beni dikizleyecek bakışlar atmalarındansa onların kafasındaki soruları silecek bir dövme yaptırmaya karar verdim. Şimdi insanlar yanıma gelip 'dövmene bayıldım' diyor. Hastalıkla ilgili birkaç soru sorup aydınlandıktan sonra da gidiyorlar."