1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Vurun Usta'ya...
Vurun Usta'ya...

Vurun Usta'ya...

Osman Diyadin yazdı...

A+A-

Trabzonspor'da başarısız olunduğu zaman tüm faturayı yönetimler değil başkanlar öder. O şeref tribünü onlara öylesine dar gelir ki ancak kendileri bilir. Kimse onların dertleri ile dertlenmez. Yalnız adamlar olurlar.

 

Gelen vurur giden vurur misali başlarını önlerine eğerler. Çünkü hesabı verecek onlardır. Ligin ilk yarısında Başkan Muharrem Usta'nın düştüğü durum bundan farksızdı. Gelen ona vurdu giden. Bizler de. Adamın sesi çıkmadı.

 

Yönetici arkadaşları "Nasılsa faturayı o ödeyecek" diye kenara çekildi hep.

 

Hatta kapalı kapılar ardında Usta aleyhine toplantı düzenleyen de yola çıktıkları arkadaşları oldu.

 

Hatta inadına Sadri Şener'i ziyaret ederek Usta'ya karşı fotoğraf vermediler mi? Daha neler neler.

 

Nasılsa başarısızlığın tek sorumlusu oydu. Ligin ikinci yarısında bizzat Başkanın yaptığı hamlelerle takım kendine gelip mükemmel sonuçlar alınca, Usta iki kelime edince ortalığı yıktılar. Yok efendim sen nasıl böyle demeç verirsin. Vay anasını. Adama bir devre boyunca hakaret edilirken neredeydiniz?

 

Başkan bir demeç verdi diye ortalığı yıkanların sanırım derdi Usta'yı devirme şanslarının kalmaması. Adam iktidarı kullanıp kulübe inanılmaz kaynaklar yarattı suçlu mu?

 

Kim kazanıyor beyler! Trabzonspor. Kimse canım manım edebiyatı ile duygusallık yapmasın. 40 gün hakaret edilmesini seyrettiğiniz adam bir gün de doğru veya yanlış böyle konuşsun. Hakkı var. Çünkü hesabı veren o.

 

Bırakın Usta’nın yakasını. Yeter ya o başkan kötü, bu başkan kötü.. Hep kötü... Vurun Usta'ya öylemi? Yapmayın kim iyi Allah aşkına.. Başkanlık tarzında hatalar olabilir.

 

Benim de eleştirdiğim çok yönleri oldu. Ama çok iyi bildiğim için söylüyorum Muharrem Usta kim ne derse desin böylesine kriz döneminde Trabzonspor'un ekonomik olarak çöktüğü bir durumda devlet lobi gücünü çok iyi kullanması ile şans olmuştur. Ondan başkası bu şansı kullanamazdı. Kazanan Usta mı Trabzonspor mu? Tabi ki Trabzonspor.

 

O nedenle zor günlerin ardından Trabzonspor'un sahada huzur bulması kendine gelmesi, geleceğe umutla bakması batmasın bize..

 

Adam başkan olarak yerden yere vurulurken, kendini kimse savunmazken bir kez de çıksın kendini savunsun ya.. Hakkı yok mu?

 

Ne demiş o transferleri ben yapmamıştım, bunları yaptım. Demeyecek mi? Ortalığı karıştırmayalım huzuru bozmayalım lütfen.

 

Ne demişler yarası olan gocunur beyler!