1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. WhatsApp çöktü mü?
WhatsApp çöktü mü?

WhatsApp çöktü mü?

WhatsApp çöktü mü?

A+A-

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta erişim sorunu yaşanıyor. WhatsApp yine mi çöktü? sorusu akıllara geldi. Dün İnstagram erişim sorunundan sonra bugün WhatsApp'da erişim sorunu yaşanıyor.

 

Dünyaca ünlü mesajlaşma platformu WhatsApp'a bazı kullanıcılar bir süredir erişim sağlayamıyor. Kullanıcılar söz konusu durumu ise Twitter üzerinden dile getirdi.

 

Dünyada en çok kullanılan online mesajlaşma platformu WhatsApp'a bazı kullanıcılar bir süredir erişim sağlayamıyor. Bazı bölgedeki kullanıcılar uygulamaya erişim saglayayıp iletişim kurabilseler de sıkıntı birçok bölgede devam ediyor. Kullanıcılar söz konusu durumu mikrobilog sitesi Twitter üzerinden dile getirdi.

 

DAHA ÖNCE DE ÇÖKMÜŞTÜ

 

WhatsApp geçtiğimiz günlerde de bu tarz bi durumla karşı karşıya kalmıştı. WatsApp'ın dünya çapında binlerce bilgisayarı etkileyen Wannacry siber saldırısına maruz kalmış olabileceği konuşuluyor.

 

Whatsapp söz konusu durumla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

 

BTK'DAN AÇIKLAMA

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kurul Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından WatsApp erişim sorunu ile ilgili açıklama yaptı. Sayan, resmi twitter hesabından "Whatsapp'ta yine global ölçekte kesinti yaşanmakta. USOM konuyu takip etmektedir. Yerli Operatörlerimiz kaynaklı bir durum bulunmamaktadır." tweet'ini paylaştı.

 

'NORMAL SEYRİNE DÖNDÜ'

 

Sayan, bu paylaşımından yaklaşık 15 dakika sonra "Whatsapp servislerinin normal seyrine döndüğü raporlandı" diye bir tweet daha attı.