1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yabancı sınırında karar ne oldu?
Yabancı sınırında karar ne oldu?

Yabancı sınırında karar ne oldu?

Yabancıda son karar verildi. Yabancı oyuncu sınırının gelecek sezondan itibaren 5+3 şeklinde uygulanmasına karar verildi.

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), uzun süredir üzerinde görüşülen yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili son kararını dün İstinye'de yer alan merkezinde yaptığı toplantı ile karara bağladı. Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören, Süper Lig'de 2014- 2015 sezonunda uygulanacak 'yabancı sınırlaması' kuralının 5+3 şeklinde olacağını belirtti. Tribünde oturan oyuncuların maliyetinin kulüplere eksi olarak döndüğü için bu kararı aldıklarını belirten Demirören şunları söyledi:

KARARIMIZIN ARKASINDAYIZ AMA...

"Yabancı oyuncu kuralını gelecek sezon 5+3 olarak uygulayacağız. Yani 5 oyuncu sahada, 3 oyuncu da yedek kulübesinde olacak. Federasyon yönetim kurulumuz aldığı yabancı kararının arkasında; ancak gördük ki tribünde olacak oyuncuların maliyetleri kulübe eksi olarak dönüyor. Bunun için yabancı kararını 5+3 olarak revize ettik. Hayırlı olsun."

5+0+3 HİÇBİR KULÜBÜN İŞİNE GELMEZ

Alınan karara her kulübün saygı duyacağına inandığını dile getiren başkan Demirören, "Kulüplerimiz eğer itirazda bulunurlarsa, zaten mevcut 5+0+3 devam etmek zorundadır ve bunun da hiçbir kulübün işine gelmediği aşikardır" diye konuştu.