1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yanal'dan patlama! Öfke dolu sözler
Yanal'dan patlama! Öfke dolu sözler

Yanal'dan patlama! Öfke dolu sözler

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş maçı sonrası konuştu.

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Ersun Yanal, "Golün olduğu dakikaya kadar bir Beşiktaş'ın korneri var, bir de bizim Özer ile pozisyonumuz var. İki takım da çok kontrollüydü. Onlar orta sahadan fedakarlık yaptık, biz de fedakarlık yaptığımız sırada golü yedik" dedi.

TARAFTARLARA YÖNELİK ELEŞTİRİ

Daha sonra taraftarların Özer Hurmacı'nın oyundan çıkarken göstermiş olduğu tepkiyle ilgili konuşan Yanal, "Olumsuz bir atmosfer var oldu. Zaman zaman bunu Trabzon'da yaşıyoruz. Bu takımın yapmış olduğu mücadele ölçeğinde elimizden geleni yapıyoruz. Çok zor bir süreçten geldik. Takımın yaklaşık 3'te 2'lik bölümü rotasyona uğradı. Elimizdeki kadro bu ve gerekeni yapıyoruz. Bu kadroyla Galatasaray'ı yendik. Bugünkü mağlubiyetle Galatasaray maçını kıyaslarsanız arada fark var. Ama bize sahip çıkmaları ve saygı duymaları gerekiyor. Oyuncularımıza destek gerekiyor. Zaman zaman bunlar oluyor ve çok üzülüyoruz. Emin olun ki en çok biz kazanmak istiyoruz. Kendi topçuna tepki götermek oldukça düşündürücü bir şey" dedi.

YANAL'I KIZDIRAN SORU VE O TEPKİ!

"Kadroda ve seçimlerinizde yanlış yaptığınızı düşünüyor musunuz?" sorusuna cevap verenn Yanal, "Yaklaşık 500 tane maça çıktık. 3500 tane oyuncu değiştirdik. Biz süreç idare ediyoruz, sonuca göre davranmıyoruz. Anlık karar veriyoruz ve o kararlardan çıkan sonuçla yargılanıyoruz. Teknik adamlar sürecin içerisinde değerlendirmeler yaparlar. Sonuca göre konuşmak çok kolay. Ben sonuca göre konuşmuyorum. ben süreci yönetiyorum. Siz sonucu konuşuyorsunuz" diyerek yayıncı kuruluş muhabari Ömer Güvenç'e tepki gösterdi.

ÖZER HURMACI'YLA İLGİLİ SÖZLERİ!

Özer Hurmacı'nın ağlayarak soyunma odasına gitmesiyle ilgili dek konuşan Yanal, "Özer'in yapması gereken belliydi, çıkardı kulübeye giderdi. Özer çok üzülmüş heralde, konuşuruz sorun yok" açıklamasını yaptı.

"ERKAN'A GÖSTERİLEN TEPKİ KONUSUNDA ÇOK ÜZGÜNÜM"

Ersun Yanal, Erkan Zengin'e maç içinde gösterilen tepki konusundaki bir soruyu yanıtlarken de şunları söyledi:

"Eşyanın tabiatına aykırı bir şey. Kendi seyircinle, kendi oyuncun. Bu senin oyuncun, sonuçta bizim takımın oyuncusu. Desteğe ihtiyacımız olduğu bir dakikada bunu ben hoş karşılayamam. Bu konuda da çok üzgünüm. Erkan bunu hak etmeyen bir oyuncu. Her hata yapan oyuncuyu yuhalarsak o zaman burada oyuncu bırakamayız. Bu bence yanlış bir tepkiydi. Erkan'ı kazanmak ve Erkan gibi bir oyuncuyla uzun süre oynamak hepimizin yapması gereken bir iş. Trabzonspor seyircisi maalesef böyle bir tepkiyle üzücü bir tavır sergilemiş oldu. Bence doğru bir tepki değildi."

"SIKINTILI DÖNEMLER GEÇİRDİK"

Yanal, önlerinde oynayacakları 5 karşılaşma olduğunu ve rakipleriyle aralarında büyük bir fark bulunmadığını da vurgulayarak, "Devam ediyor her şey" dedi. Yanal, "Sezon başında transferde hata yapılmış mı?" şeklindeki soruya da şöyle yanıt verdi:

"Bunları konuşmanın yeri ve zamanı değil. Ama sıkıntılı büyük dönemler geçirdik. Özellikle Afrika kupasıyla birlikte başlayan ve yaklaşık takımın üçte ikilik kısmını tam kullanamadığımız bir dönem de yaşadık. Bugün iki yabancı oyuncuyla başladık. Birisi hasta olmak üzere iki yabancı oyuncuyla da kulübedeydik. 8 yabancı oyuncumuzun hepsini kullanamıyoruz. Bazen transferler uyum ve adaptasyon konusunda problem de yaşayabilir. Böyle bir süreci geride bıraktık. Daha özgün daha buranın değerlerine uygun hareket etmek zorundayız. Gelecek onu gösteriyor."

Kaynak: Sporx