1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Yanlışa yeniden yelken mi açılıyor ?
Yanlışa yeniden yelken mi açılıyor ?

Yanlışa yeniden yelken mi açılıyor ?

Trabzonspor İpleri Onun Eline Verdi. Ancak Olumlu bir icraatı yok!

A+A-

 
Trabzonspor’da sezon sonunda yaşanması muhtemel, büyük kadro değişiminin hazırlıkları sürdürülüyor. Üç yılı aşkın zamandır transfer iplerini elinde tutan ve özellikle hayal kırıklığı yaratan yabancı transferleri bizzat kendisi yaptıran Başkan Sadri Şener’in, bu noktada yine ipleri eline almış olması ve Avrupa da Trabzonspor’un eski antrenörlerinden Metin Tekin’i yetkili kılması, tartışmaları da beraberinde getiriyor. Doksanlı yıllarda Urbain Breams’ın yardımcılığını yapan   , Bursaspor’da da bir dönem yardımcı hocalık yapan Metin Tekin ismi tartışma konusu oldu.


Başkanın talimatı ile yapılan bu yetkilendirme, yönetim içinde de sesiz bir görüş ayrılığına   yol açmış durumda. Avrupa ‘da yeni sezonla ilgili transfer edilmesi düşünülen oyuncuların görüşmelerine başlayan Metin Tekin hakkında   özellikle Haluk Ulusoy federasyonu zamanında, iki yıl süre ile yaptığı milli takıma gurbetçi oyuncu seçimi görevi esnasında ‘torpille oyuncu seçme’ spekülasyonları yapılmış ve Tekin’in adil davranmadığı ileri sürülmüştü. Tartışma konusu olan Tekin daha sonraki federasyon tarafından bu spekülasyonlar üzerine görevinden alınmıştı.

Daha evvel Adnan Demir, Boşnak Ali gibi isimlerle transferde yola çıkan Şener’in Avrupa’da böyle bir görevlendirmeye neden   ihtiyaç duyduğu ise merak konusu!