1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yara büyümemeli!
Yara büyümemeli!

Yara büyümemeli!

Halil Şanlı yazdı...

A+A-

Önceki gün Trabzonspor başkanı Muharrem Usta ile Trabzon'un Yıldızlı semtinde yaptığımız söyleşiyi yayınladık. Sayın Usta'nın açıklamaları üzerine kimileri hazımsızlık adına  bu haberimizin altında bir şeyler aramaya çalışırken, çok daha önemlisi sayın Nevzat Aydın'dan tepkiler geldi!

 

Genç yaşta çok para bulan  Ordulu hemşehrimiz sayın  Nevzat Aydın, başkanın açıklamalarına tepki göstermiş. Hatta açıklamalarında başkanın söylemlerinin doğru olmadığını  ifade etmiş!

 

Sayın Aydın'ın şu saatte neler dediği  bizi fazla ilgilendirmiyor. Lakin bildiğimiz bazı şeyler var. O da sayın Nevzat Aydın'ın Trabzonspor'a haddinden fazla zarar verdiğidir!

 

Sadece Trabzonspor'a mı?

 

Trabzon'un değerlerine de!

 

Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en yürekli, en cesur, en başarılı bakanı sayın Süleyman Soylu'ya,  yani bir Trabzonlu değerimize yaptığı istifa çağrılarını bu toplum unutmadı, unutmayacak da!

 

Sayın Aydın,  Türkiye'ye en samimiyetsiz davranışı sergileyen, Müslüman kanı en çok akıtan Barack Obama denilen haydudu da  göklere çıkarmaktan geri kalmamıştı!

 

Hatırladınız dimi!

 

Yani bir kan emiciyi  göklere çıkarırken,  gerçek bir vatansever olan ve tarihin en başarılı iç işleri bakanını, bölgemizin ve Türkiye'nin parlayan  yıldızını istifaya  çağırmıştı!

 

Yani hemşehrimiz,  boyundan büyük işlerin içine girmişti! Aklınca siyaset yapmış, hem Bakan Bey’e  hem hükümete zarar verici davranış sergilemişti!

 

Oysa Trabzonspor'un elinden tutmuş, her dakika bu kulübe el atmış bir bakanı,  acımasızca, haksızca toplum önüne atacak kadar nefsinin esiri olmuştu! Sade bir vatandaş olarak ne dediği, nasıl adım attığı bizi de,  Trabzonsporluları da ilgilendirmezdi! Fakat  Trabzonspor'un ikinci adamı olarak yaptığı bu çıkışları, kolay hazmedilir türden olamazdı!

 

Zat-ı alileri şimdi neden isyan ediyor? Anlamak mümkün değil.  Bir yıl boyunca  tüm teknik konular, transferler, scout ekipleri kendisinin sorumluluğu altında değil miydi?

 

Bir yıl boyunca,  play station başında oturup, devasa tv ekranlarından  futbolcu arama saçmalığını futbol dünyasına  ilk sokan, o değil miydi?

 

İşe yaramaz scout ekibini oluşturan, kendisi değil miydi?

 

Güney Koreli Suk denilen oyuncuyu transfermarkt denilen siteden, verilerine bakarak transfer eden kendisi değil miydi?

 

Ve en önemlisi 1 yıl boyunca futboldan tek sorumluyken, Trabzonspor tarihinin en kötü günlerini yaşamadı mı?

 

Kendisinden yetkiler alındıktan ve ara transfer başka şahıslar üzerinden yapıldıktan sonra, bu takım şaha kalkmadı mı?

 

Takım şaha kalkmışken,  sayın Aydın ve arkadaşları, yönetim toplantılarına katılmayıp,  alternatif  yönetim toplantıları(gölge kabine gibi)  yapmadı mı?

 

Scout ekibi tavsiye edilirken sen çıkıp, “Arkadaşlar bu ekip görevini yapmıştır. Ekonomik olarak sıkıntıda olduğumuz için, bu arkadaşlarımızın önerdiği asıl oyuncuları alamadık! Scout ekibi bir yönetim tasarrufudur. Kimse suçlu değildir. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz”  diyerek arkadaşlarını onure etmiyorsun; arkasından alternatif yönetim toplantıları yapıyorsun, yetmedi Türkiye’nin gururu olmuş insanlara dil uzatıyorsun!

 

Şimdi neyin tepkisini veriyor Nevzat Bey?

 

Kaldı ki başkan Sayın Muharrem Usta, Nevzat bey için kötüleyici tek bir cümle kullanmadı. Aksine, "İyi niyetlerinden asla şüphem olmadı. Trabzonsporluluğundan da! Fakat tecrübesiz oldukları için başarılı olamadılar"  ifadesini kullandı. Yalan mı dedi? Asla yalan değil. Çünkü gerçek,  başarılı olamadığıdır! Ne yani, alınan sonuçlar, yürütülen politikalar ortada iken, 'başarılıydı' mı denilmeliydi? Yapmayın Allah aşkına...

 

Daha önemlisini söyleyeyim! Transferlerde her zaman arka planda bir çıkar gurubu olduğu için ben, başkan Usta’ya “O dönem çok kişi çıkarına transfer yaptı”  dediğimde, sayın başkan “Hayır, buna asla ihtimal vermem. Nevzat beyin iyi niyetinden asla şüphem olmaz ve paraya tenezzül etmeyeceğinden kendi adım gibi eminim” dedi!

 

Şahsi kanaatim o dur ki, Nevzat bey yönetimden ayrılmalıdır. Bu röportajdan dolayı demiyorum bunu! İpler kopalı 6 ay oldu! Bu durum kulüp içinde bir yara olarak kalmamalıdır. İçerideki  tartışmaların büyümesi Trabzonspor'a zarar verir. Gerçek Trabzonsporlu,  nefsini yenip, zarar verdiği noktada ayrılmayı bilendir. Trabzonspor kimsenin egolarını tatmin etme yeri değildir. Trabzonspor başkanı Sayın Muharrem Usta'da, 50. yıla girmeden, yönetimine neşter vuracak bir adımı acilen atmalıdır. Bu kulüp kendi içinde husümetli ilişkilerle yaşayamaz!