1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Yardım istediği kişiyi öldürdü!
Yardım istediği kişiyi öldürdü!

Yardım istediği kişiyi öldürdü!

Arhavi’de alacak-verecek tartışması kanlı bitti...

A+A-
Arhavi’de alacak-verecek tartışması kanlı bitti. 1 ölü. D.Y. başka birinden alacağını tahsili için yardım istediği Ertan Yivci ile arasında çıkan tartışmada sinirlerine hakim olamayarak silahını ateşledi. Yivci, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Arhavi’de alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan tartışma kanlı bitti. 1 kişi hayatını kaybetti.

İlçenin Cemal Gürsel Caddesi üzerinde bulunan bir işyerinde meydana galen tartışmada D.Y. ile işyeri sahibi Ertan Yivci tartışmaya başladı. Öğrenilen bilgilere göre başka bir şahıstan 4 bin TL alacaklı olan zanlı D. Y. (45) alacağını alamadığı ve bu konuda Ertan Yivci’den yardım istediği öğrenildi,

Konu üzerinde işyerinde başlayan tartışmada sinirlerine hâkim olamayan D.Y. yanında taşıdığı silah ile Ertan Yivci’ye 2 el ateş etti. Bu arada işyerinde bulunan Yivci’nin kardeşi Ali Rıza Yivci’de zanlı D. Y.’ün üzerine atlayarak zanlının daha fazla ateş etmesine engel oldu. Bu arada olay yeri yakınında bulunan polisler silah sesi üzerine işyerine gelerek zanlı D.Y.’yi silahı ile birlikte etkisiz hale getirerek yakaladılar.


Olay sırasında yaralanan Ertan Yivci’de Arhavi Devlet Hastanesine kaldırılarak ameliyata alındı. Ameliyat sırasında yapılan bütün müdahalelere rağmen Ertan Yivi kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Zanlı D.Y. gözaltı işlemlerinin tamamlanması ardından Arhavi Adliyesinde Cumhuriyet savcılığına sevk edildi. Cumhuriyet savcılığında ifadesi alınan D.Y.’nin tutuklanma talebi ile sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak Oltu cezaevine gönderildi.


Olayda hayatını kaybeden Ertan Yivci’nin cesedi de otopsi yapılmak üzere Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Adli Tıp kurumundan cenazenin gelmesi ardından düzenlenecek cenaze töreni ardından ilçeye bağlı Konaklı köyünde toprağa verileceği öğrenildi..