1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yasalara göre haberdar olmamamız normal
Yasalara göre haberdar olmamamız normal

Yasalara göre haberdar olmamamız normal

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan iki gün sonra görevden alınan İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın soruşturmanın gizliliğiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. “Biz birilerine çarpmadık ama birileri bize çarptı” dedi.

A+A-

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak Merkez Valisi olarak atanan Hüseyin Çapkın, görevden alınmasına sebep olan operasyonla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Bursa’dan yayın yapan Ekometre Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Kenan Sertalp, yazısında, Bursa Emniyet Müdürlüğü yaptığı dönemde tanıştığı Çapkın’la telefon görüşmesi yaptığını belirtti.

‘SAVCI BLOKE EDER’

Sertalp’ın yazısına göre Çapkın, görevden alınmasına neden olan operasyondan haberdar olmamasıyla ilgili “Savcı böyle bir operasyon yürüttüğü vakit emniyetin ilgili birimini bloke eder, tamamen kendisinin emri altında operasyon yürütür. Yasalara göre haberdar olmamamız normal” ifadelerini kullandı.

‘YAPACAK BİR ŞEY YOK’

Çapkın, görevden alınmasıyla ilgili olarak da şunları söyledi: “Devletimiz için Hüseyin Çapkın feda olsun. Çok koşan birilerine çarpar. Biz birilerine çarpmadık ama birileri bize çarptı. Yorulduk ama şu anda takdiri ilahi bu. Takdir edilen duruma rıza göstermekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok. Omzumdan bir yük kalktı. İstanbul’un yükünü sırtından indirmiş olmakla rahatladığımı, nefes aldığımı hissediyorum.”KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ