1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yaşanabilecek tüm olumsuzlukları yaşadı…
Yaşanabilecek tüm olumsuzlukları yaşadı…

Yaşanabilecek tüm olumsuzlukları yaşadı…

Trabzonspor’un sabır taşı takdiri hak etti!

A+A-

TRABZONHABER-SPOR SERVİSİ- Trabzonspor teknik direktörü Rıza  Çalımbay,  yaşadığı  tüm talihsizliklere  rağmen hiçbir zaman  isyan etmedi ve tepki göstermedi.

1-Eski başkan Muharrem Usta’nın devre arası  üç futbolcuyu  göndermesine  ve   tecrübeli teknik adamın  stoper ve sol açık transfer isteğine  karşılık vermemesine rağmen  Çalımbay,   hiçbir  olumsuz tepki vermedi.

2-Futbolcularının paralarının ödenmemesine  karşın,  yönetimi  hiçbir şekilde kamuoyu önünde  tartışmaya açmayan tecrübeli teknik adam,  bu noktada da  sorumlu bir anlayış sergiledi.

3-Çalımbay,   göreve geleli 6 ay olmasına  rağmen  bir defa maaşını alabildi. Yaklaşık 5 aydır maaş  almamasını  hiçbir zaman gündem etmedi ve yönetimin başını ağırtmadı. Hatta  yönetime  kendisi ve yardımcılarının maaşları ile ilgili tek cümle etmedi.

4-Takımdaki bazı oyuncuların disiplini bozduğunu ve bunların ya satılması ya da kadro dışı yapılmasını rapor etti. Yönetim bu konuda futbolculardan yana tavır koydu. Fakat   başarılı teknik adam, sineye çekti.

5-Devre arasında  bazı menajerlerin başkan üzerinden kulübe katmayı düşündüğü bir çok oyuncunun transferini engelleyerek  kulübün en az  30-40 milyon daha zarar etmesine engel oldu.  Başka bir teknik adam “Kulübün ekonomisi beni ilgilendirmez”  derken  Trabzonspor’un teknik direktörü bazı kesimler ile kötü olmayı göze alıp kulübe bu kötülüğü yaptırmadı!

6-Trabzonspor’un hocası  hemen her hafta  yaşanan  sakatlıklar veya cezalı oyuncular yüzünden  hiçbir maça ideal on bir kurarak  çıkma şansına  sahip olmamasına  karşın bunu mazeret olarak göstermedi ve elindekiler ile yetinmeyi becerdi.

Bir teknik adamın  görev yaptığı yerde yaşanabilecek  tüm olumsuzlukları  yaşayan  Rıza Çalımbay’ın sabırlı ve etik  anlayışı takdirle karşılanıyor.