1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yaşanacak güzel günlerimiz var
Yaşanacak güzel günlerimiz var

Yaşanacak güzel günlerimiz var

Trabzonspor'da Yusuf Erdoğan ve Medjani, Karadeniz gazetesine özel açıklamalarda bulundular.

A+A-

DAHA YENİ BAŞLADIK

Galatasaray karşısında elde edilen zaferin mimarlarından olan Yusuf Erdoğan ve Medjani, Karadeniz gazetesine özel açıklamalarda bulundular. Arena’da rakibin sesini kesen gollerin altına imza atan başarılı ikili, Trabzonspor’u güzel günlerin beklediğini söyledi. Her iki oyuncu, hak ettikleri bir galibiyete imza attıklarını ifade ederken, “Bu, zafer güzel günlerin ilk adımı. Devamını bekleyin” diyerek taraftarlara da mesaj yollamaktan geri kalmadı.

GÖZLERİ HEP ÜSTÜMÜZDEYDİ

Derbi maçı öncesi Ersun Yanal’ın kendisiyle özel bir görüşme yaptığını ifade eden Yusuf Erdoğan, şöyle konuştu: “Hocamızın gözleri sürekli bizim üstümüzdeydi. Bana ‘Ben sizi sürekli izliyordum, bu yüzden bana bir şey kanıtlamak zorunda değilsiniz’ diyordu. Bana sürekli, ‘Sen farklı yeteneklere sahip bir futbolcusun. Bu takım iyi oyunculara sahip olmasına rağmen neden iyi futbol oynamıyor’ diye dertleştik.”

BİZİ ÖZGÜR BIRAKTI

Yanal’ın her oyuncuyu yeteneklerini kullanmada özgür bıraktığını vurgulayan Yusuf, “Hocam bana, ‘Yeteneklerini kullan’ dedi. Bunu tüm futbolculara söyledi. Bu özgüven de maça yansıdı. Karşıdaki hocanın size güvenmesi çok önemli. Çünkü ona baktığınızda samimiyetini görüyorsunuz. İster istemez iki kat daha fazla koşuyorsunuz. Biz de bu nedenlerden dolayı iki kat daha fazla koştuk. 3-0’lık galibiyet de net bir skor oldu” dedi.

HER MEVKİDE OYNARIM

Attığı golün benzerlerini daha önce de attığını söyleyen Yusuf, şu ifadeleri kullandı: “Bir ara durgunluk dönemim oldu. Golü atmam çok güzel oldu. Aslında hocamla konuşmalarımızda her mevkide oynayabileceğimi söyledim.” Galibiyetin devamının geleceğine inandığını söyleyen yetenekli futbolcu, “Galatasaray galibiyetini güzel günlerin başlangıcı olarak görüyoruz. Bizi izlemeye devam edin” dedi.

YAKALADIM MI AFFETMEM!

Teknik Direktör Ersun Yanal’ın stoperde görev verdiği Medjani ise, attığı iki golün tesadüf olmadığını ifade etti. Medjani, hemen hemen her duran top organizasyonunda ileri çıktığını belirterek, “Yakaladığımda affetmem. Bu iş biraz golü koklamak ve istemekle alakalı. Ben de savunmadaki görevimi yaparken gol yollarında da takıma katkı sağladığım için ekstra mutluluk yaşadım. Milli takımdan yorgun gelmiştim ama attığım iki gol bana her şeyi unutturdu” diye konuştu.

CEVABI VERMİŞİMDİR

Medjani, orta sahada oynadığı dönemde kendisine yönelik eleştirilerle ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: “Bu maçtaki performansım aslında bana yönelik eleştirilere bir cevap olmuştur. Birkaç maça bakarak bir futbolcunun performansının eleştirilmesini doğru bulmuyorum. Sonuç olarak biz futbolcuyuz ve görev nerede verilirse orada oynamak zorundayız. Trabzonspor daha iyi konumu hak ediyor. Yavaş yavaş iyi bir noktaya doğru geliyoruz.”