1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yasin'in Trabzonspor pişmanlığı
Yasin'in Trabzonspor pişmanlığı

Yasin'in Trabzonspor pişmanlığı

Galatasaraylı Yasin Öztekin...

A+A-

 Galatasaraylı Yasin Öztekin, "Trabzon'a transfer olurken Beşiktaş'tan da istenmiştim. Oraya gitsem belki bugünkü sıçrama o zaman olabilirdi." dedi.

Bursaspor karşısında tek golü atıp, Galatasaray'a kupayı kazandıran isim olan Yasin Öztekin, bugünlere nasıl geldiğini anlattı.

 İlk antrenörü olan babasının 1996 yılında geçirdiği iş kazasının hayatında derin izler bıraktığını söyleyen Yasin, "8 yaşındaydım. Borussia Dortmund'a transfer oldum. Sevincim uzun sürmedi. Maden ocağında çalışan babam talihsiz bir kaza yaşadı. Önceleri hiç görmüyordu. Şimdi yüzde 5-10 görüyor. İyi göremese de gözlerinin üzerimde olduğunu biliyorum." dedi.

"BEŞİKTAŞ'A GİTSEM FARKLI OLURDU"

"Türkiye'ye 18-19 yaşında gelmiş olsaydım kaybolurdum." diye konuşan sarı-kırmızılı oyuncu, "Dortmund'da kalmam ve kendimi geliştirmem çok önemliydi. 23 yaşında Türkiye'ye geldim. Geç bir yaş ama Almanya'da kalmam en büyük avantajım oldu. Trabzon'a transfer olurken Beşiktaş tarafından da istenmiştim. Siyah-beyazlılara gitsem belki bugünkü sıçrama o zaman da olabilirdi." yorumunu yaptı.