1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Yaşlı çiftin katili hemşire kızları çıktı!
Yaşlı çiftin katili hemşire kızları çıktı!

Yaşlı çiftin katili hemşire kızları çıktı!

Anne ve babasını bakın hangi sebeple vahşice katletmiş!

A+A-

 Mersin'de evlerinde cesetleri bulunan Fethi Korkmaz ile eşi Ayla Korkmaz'ın katili, hemşire olan öz kızları Seher D. çıktı.

İşçi emeklisi 57 yaşındaki Fethi Korkmaz ile kendisi gibi işçi emeklisi eşi 54 yaşındaki Ayla Korkmaz'ı, hemşire olan öz kızları 30 yaşındaki Seher D.'nin öldürdüğü olduğu ortaya çıktı.

Merkez Toroslar ilçesi Arpaçsakarlar Mahallesi'nde tek katlı müstakil evde oturan 3 çocuk sahibi Fethi ve Ayla Korkmaz çiftinden haber alamayan yakınları pazar günü öğle saatlerinde eve gitti. İçeriden televizyonun sesini duyan yakınları, çatıdaki merdivenden eve girdiklerinde salondaki koltukta Fethi Korkmaz, yatak odasında da Ayla Korkmaz'ın cesetleriyle karşılaştı.

İhbar üzerine gelen polis, yaptığı ilk incelemede Fethi Korkmaz'ın kafasına sert bir cisimle vurularak, eşi Ayla'nın ise eşarpla boğularak öldürüldüğünü saptadı. Yapılan detaylı incelemede evin kapılarında herhangi bir zorlama olmadığı, çiftin ziynet eşyalarının çalındığı, eşyaların dağıtılıp dolap ve çekmecelerinin de karıştırıldığı belirlendi.

CENAZE İÇİN GELİNCE GÖZALTINA ALINDI

Kapıda zorlama olmaması üzerine cinayetin Fethi ve Ayla Korkmaz'ı tanıyan bir kişi tarafından işlenmiş olabileceğini değerlendiren ekipler, çiftin Muğla'nın Milas Devlet Hastanesi'nde görev yapan evli 2 çocuk annesi hemşire kızları Seher D.'nin cinayetten 5 gün önce Mersin'e geldiğini, cumartesi günü de Milas'a döndüğünü tespit etti. Bunun üzerine Seher D., cenaze için Mersin'e gelince gözaltına alındı.

CİNAYETİ SOĞUKKANLILIKLA ANLATTI

Seher D. sorgusunda suçunu itiraf etti. Cinayeti soğukkanlılıkla anlatan Seher D. çocuklarından birinin engelli olduğunu, bu yüzden bankalara yüklü miktarda borçları bulunduğunu, anne-babasından da bu konuda maddi yardım istediğini söyledi. Cumartesi günü para nedeniyle çıkan tartışma sonrası kendisini bir anda kaybettiğini öne süren Seher D., eline geçirdiği sopa ile önce babasını başına vurarak öldürdüğünü, ardından mutfakta bulunan annesini de yatak odasına götürüp eşarpla boğduğunu anlattı. Seher D., cinayetten sonra evde bulunan ziynet eşyalarını da alarak Milas'a döndüğünü itiraf etti. Bunun üzerine Seher D.'nin Milas'taki evinde yapılan aramada öldürdüğü babası Fethi ve annesi Ayla Korkmaz çiftine ait 7 bilezik, 1 altın zincir, 2 yüzük ve 1 çeyrek altın bulundu.

Seher D., sorgusunun ardından yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.