1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Yavuz Karan’dan müthiş iddia
Yavuz Karan’dan müthiş iddia

Yavuz Karan’dan müthiş iddia

Bir yerel TV para karşılığında CHP’nin programını yayından kaldırdı..

A+A-

Trabzon CHP İl Başkanı Yavuz Karan, sert konuştu..

Trabzon CHP il başkanı Yavuz Karan’dan parti içi muhalefete ver yansın

Karan, eğer bugünkü seçim ortası oy dağılımı ve seçim sistemi 2002 ile 2007’e olsaydı, CHP bir milletvekili bile çıkaramazdı dedi.

Karan, Canalioğlu’nun kontenjandan ilk sıraya yerleşmesini eleştirenlere de “Hakkıyda yerleşti, oy oranımızı da arttırdı” dedi.

Karan bundan böyle muhalefeti sokakta yapacaklarını belirterek “Çömlekçi’de Tanjantta, Toki’nin ev yapacağı yerlerde kentsel dönüşümün olduğu yerlerde iktidar partisinin vaatlerinin takipçisi olacağız”dedi.

Karan, Erdoğan Bayraktar’a da seslenerek “Eğer Trabzonspor’u çok seviyorsa 4 bin 500 kombine bilet aldı, şimdi de Gaziantepspor’dan Cenk’i alsın da samimiyetini anlayalım” şeklinde konuştu.

YEREL MEDYAYA AĞIR SUÇLAMA

Karan, seçim süresince yerel medyanın Ak Parti ile anlaşma imzaladığı yönünde duyumlar aldıklarını belirterek “Aleyhinde haber yapmadılar CHP’ye ambargo koydular” dedi. Karan adını vermediği bir Yerel TV kanalını Ak Parti’li birinin arayarak kendisi ile yaptığı TV programının tekrarının yayınlanmaması için ücret talep ettiğini de belirtti. Karan bu yerel kanalın adını vermedi.

PARTİ İÇİ MUHALEFETE MESAJ

Karan, bizzat adını vererek eski il başkanları Necip Yıldız ile Cafer Hazaroğlu’nun seçim sonuçlarını eleştiren açıklamalarına şu cevabı verdi..” Necip Bey ile Cafer Bey’in dönemindeki seçim sonuçları bugüne taşınsaydı, CHP’nin tek milletvekili yoktu. Herkes döneminin hesabını versin” dedi.