Yayla feryadı!

Yayla feryadı!

Zevk için yaylaya çıkan ayıp ediyor…

A+A-
Sezon kapandı, zevk için yaylaya çıkmayın...
Trabzon Tonya Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi HasanTonya, yayla sezonunun kapandığını belirterek “Zevk için yaylaya çıkıp, orda mahsur kalanları devlet kurtarmak için seferber oluyor milli gelire paraya emeğe ve zamana yazık. Ne olur artık yaylaya çıkılmasın” dedi..

 
 
Trabzon Tonya Ak Parti il genel meclisi üyesi Hasan Tonya, yayla sezonunun kapandığını belirterek “Hafta sonları sırf eğlence olsun diye yaylaya çıkanlar kar bastırınca mahsur kalıyor sonra da devlet imkanlarını seferber ediyor. Lütfen kimse artık yaylaya zevk için çıkmasın” dedi.
 
Tonya, yayla sezonunun kapanmasından hareketle il özel idaresinin yayla yollarını trafiğe açık tutmak ile ilgili olarak çalışmalarını köy yollarına kaydırdığını hatırlatarak “Ancak özellikle hafta sonları arkadaş grupları sırf eğlence için yaylaya çıkıyor sonra kar bastırınca mahsur kalıyor. Devlet de bütün imkanlarını seferber ediyor. Hem zaman kaybı hem para kaybı, ben bütün Tonyalı ve diğer Trabzonlu hemşerilerime açık çağrıda bulunuyorum, artık yayla sezonu kapandı, lütfen devleti de devletin görevlilerini de lüzumsuz yere meşgul etmeyin” diye çağrıda bulurdu.
 
Tonya, özellikle, Tonya ilçesinde bu tür alışkanlığın olduğuna da dikkat çekerek “Bu konuda Tonyalı hemşerilerimin anlayışına sığınıyoruz, enerjimizi ve emeğimizi ve paramızı, köyyollarını harcama zamanıdır” şeklinde konuştu..