1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Yayla koridorunda terör alarmı!
Yayla koridorunda terör alarmı!

Yayla koridorunda terör alarmı!

‘İşçi diye gelip silah ve yaşam malzemesi saklama yeri arıyorlar’

A+A-

Karadeniz yayla koridorunda terör gurubu sayısının 3'e çıktığını bildirdi.

 

Bölgede 3 Grup Var Türk istihbarat birimleri, terör örgütünün telsiz konuşmalarından 8 teröristin Tunceli üzerinden Doğu Karadeniz Bölgesine sızdığını tespit etti. İstihbarat birimleri, bölgeye sızan teröristlerin kimliklerini belirlemeye çalışıyor.

 

Karadeniz yayla koridorunda terör örgütü grubunun 3’e çıktığı öğrenildi. Kontroller Arttı Ayrıca istihbarat ekipleri, bölgede özellikle fındık tarımı için işçi kılığında gelen teröristlerin, faaliyetler için silah ve yaşam malzemesi saklamak için keşiflerde bulundukları bilgisini verdi.

 

Güvenlik güçleri, terör örgütü üyelerinin bölgelere geçiş yapacağı ihtimali üzerine kimlik kontrollerini artırdı. Yığınak Yapıyorlar! İstihbarat, teröristlerin Karadeniz yayla koridoruna yığınak yaptıklarını, belirledikleri bölgelere yaşam malzemesi taşıdıklarını tespit etti.

 

Teröristler Keşif Yapıyor!

 

Türk istihbaratı, terör örgütü üyelerinin birçok noktada keşif faaliyetlerinde bulunduklarını, özellikle Karadeniz’e fındık tarımı için işçi kılığıyla gelen teröristlerin saklanmak, terör faaliyetleri yürütmek, silah ve yaşam malzemesi saklamak için keşif faaliyetlerinde bulunduklarını tespit etti. Güvenlik güçlerimiz, geçit noktalarında terör örgütü üyelerinin bölgelere geçiş yapacağı ihtimali üzerine kimlik kontrolleri sürdürüyor. Bölgemizde güvenlik güçlerimiz terör örgütüne karşı yoğun faaliyet sürdürüyorlar.

 

Hakan ŞENER / TAKA