1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yazarkasa POS kullanıcılara tanıtıldı
Yazarkasa POS kullanıcılara tanıtıldı

Yazarkasa POS kullanıcılara tanıtıldı

Antalya’da Denizbank ve MT Bilgi Teknolojileri firması tarafından yapılan organizasyonla yeni yazarkasa POS cihazı tanıtıldı. Yeni ürünleri hakkında konuşan yetkililer bu cihaza sahip olmak isteyen müşterilerine bazı fırsatlar sunacaklarını ifade ettiler.

A+A-

 Denizbank ile MT Bilgi Teknolojileri tarafından hem yazar kasa hem de POS (kredi kartıyla alışveriş imkanı sağlayan cihaz) özelliği taşıyan ’Yazarkasa POS’un tanıtım toplantısı yapıldı.

Antalya’da bir otelde gerçekleştirilen toplantıya Denizbank Akdeniz Bölge Müdürü Adnan Aykın, Akdeniz Bölge Satış Müdürü Volkan Konuk, MT Bilgi Teknolojileri Teknik Bölge Müdürü Mehmet Demir, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Genel Sekreteri Mehmet Işıldağ ile banka temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Denizbank Akdeniz Bölge Müdürü Aykın, 1 Temmuz 2013’ten itibaren mobil hizmet veren restoran, sucu, tüpçü gibi esnafın kanun gereği yazarkasa POS kullanmasının zorunlu hale geleceğini kaydetti. Denizbank ile MT Bilgi Teknolojileri tarafından üretilen VERA Yazarkasa Pos Cihazı hakkında bilgi veren Aykın, KOBİ’lerin banka tarafından sunulan İşletme Kart ile harcama sözü vererek Yazarkasa POS’a ücretsiz sahip olabileceklerini söyledi. Yazarkasa POS cihazını edinmek isteyen müşterilerine çeşitli avantajlar sağladıklarını kaydeden Aykın, firmaların aylık ciro taahhüdü ve komisyon oranını seçerek de cihaza ücretsiz sahip olabileceklerini belirtti. İşletmelerin KDV hariç 599 Euro ödeyerek de cihaza sahip olabileceklerini aktaran Adnan Aykın, cihaz ile esnafın çift maliyetten kurtulduğunu vurguladı.

Yazarkasa POS’un esnafa sağladığı kolaylıklar hakkında bilgi veren Aykın, cihazın POS’tan işlem yapıldığında yazar kasa fişi de kesilmesini sağladığını ve mobil olarak taşınabildiğini belirtti.

MT Bilgi Teknolojileri Teknik Bölge Müdürü Mehmet Demir de Yazarkasa POS cihazının tamamıyla Türk mühendisleri tarafından imal edildiğini ve içindeki uydu sistemiyle maliyeden kontrolünün mümkün olduğunu dile getirdi.