1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yedirtmeyiz
Yedirtmeyiz

Yedirtmeyiz

İstanbul medyası ve spor otoriterleri Onur için linç kampanyası başlattı

A+A-

İzlanda maçında tel tel dökülen milli takımda tek suçlu Onur ilan edildi. Başarılı eldivene Trabzonspor taraftarları, yönetimi, teknik heyeti ve futbolcu arkadaşları sahip çıktı

A Milli Takım’ın EURO 2016 elemeleri ilk maçında İzlanda’ya deplasmanda 3-0 mağlup olmasının yankıları sürerken kalesinde üç gol gören Onur Kıvrak, İstanbul basını tarafından mağlubiyetin sorumlusu olarak gösterilmeye çalışılıyor. Hafta sonu Fenerbahçe ile oynanacak olan kritik maçı fırsat bilen İstanbul medyası başarılı eldiveni demoralize etmeye çalışıyor. İzlanda rezaletinde suçu sadece Onur’a yıkmaya çalışan kişilere ise Trabzonspor camiasının mesajı net oldu: Onur’u yedirtmeyiz.

İzlanda karşısında alınan farklı yenilgiyi teknik direktör Fatih Terim veya başka oyuncuya fatura edemeyen İstanbul basını, Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel ile Onur’u kıyaslamaya bile kalktı. Tüm Türkiye Onur’un 1 numaralı kaleci olduğunu bilmesine rağmen Volkan ile kıyaslanması sadece güldürdü. Onur’a sahip çıkan Trabzonspor camiası ise Volkan’ın milli takımın kalesini korurken yediği gollerin ne çabuk unutulduğunu söyledi.

Volkan Demirel 2014 dünya kupası elemelerinde Romanya karşısında orta sahadan gelen uzun ara pasında kalesini terk edip ceza sahasının dışına kadar çıkmış ve topa yetişemeyince rakip golünü atmıştı. Bu golün yanı sıra yine dünya kupası elemelerinde Macaristan karşısında bir metreden topu sektirmiş kalesinde golü görmüştü. Volkan’ın yediği bu goller hala hafızalardayken Onur’a yapılan haksızlıktan başka bir şey değil.

Onur’u eleştirenlere büyük tepki verilirken, başarılı eldivene Trabzonspor camiası sahip çıktı. Taraftarlar sosyal medya üzerinden başarılı eldivene “Moralini bozma. Sen bizim kaptanımızsın. Herkes kendi işine baksın” derken, Trabzonspor taraftarlar birliği başkanı Adem Söğüt te bir mesaj yayınlayarak, “Onur Türkiye’nin en büyük kalecisidir. O’na laf edenler önce kendine baksın. Onur’u sahipsiz sanmasınlar. Onun arkasında kocaman bir Trabzonspor ailesi var” dedi.

Moralini bozma

Trabzonspor’da Kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Teknik Direktör Vahid Halillohdzic ve futbolcular, İzlanda maçının ardından Onur’u arayarak sahip çıktılar. Hacıosmanoğlu ve Halilhodzic’in Onur’un moralini düzeltme çalışmalarına başladığı kaydedilirken başarılı eldivenin kendisine destek olan herkese teşekkür ettiği kaydedildi.