1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yener Yanık yazdı...Işidci Zihniyetler!
Yener Yanık yazdı...Işidci Zihniyetler!

Yener Yanık yazdı...Işidci Zihniyetler!

Güzel Bir Bakış Açısı

A+A-

 Fransa saldırısını Tayyip Erdoğan planlamıştır… Ya da bizim hükümet… Belki onlardan esinlenen Fransa Cumhurbaşkanı Hollande… Ya da ona bağlı sarayın polisleri…

10 Ekim Ankara saldırısında ölen 103 kişinin ardından Katil Devlet diyenlerin hatrına…  Fransa’da olmaz ama ben yine de olmuş gibi onların tetikçiliğine soyunayım:

Katil Hollande…

Bu kanlı saldırıyı ya Hollande yaptı ya da ona bağlı Fransız istihbaratı DGSE…

DGSE yedi  ayrı noktada bu saldırıyı planladı ve İŞİD süsü vererek gerçekleştirdi.

Hatta Hollande, dikkat çekmemek için Fransa- Almanya maçına gitti.

Aslında terör yeri bu stattı; amaç da  binlerce kişiyi katletmekti ama yemedi.

IŞİD görünümlü derin baronların güdümündeki istihbarat örgütleri maça giremeyince efkârlanıp bara, rock konserine teşrif etti. Ve bütün Avrupa’yı buradaki katliamlarla  titretti.

 Çok mu fantastik geldi size senaryom…

MİT tırları durdurulurken, Türkiye IŞİD’e silah desteği yapıyor diye bir algı yaratılırken, Reyhanlı’da, Suruç’ta, Diyarbakır’da, Ankara’da bombalar patlatılıp üç yüze yakın vatandaşımız katledilirken birileri Katil Devlet diye cırlamadı mı?

Gezi Olaylarında Almanya merkezli iki milyon tweet aynı anda atılmadı mı? Mesele ağaç değil siz hala anlamadınız mı diyerek birileri “Cumhuriyet tarihinin 4,82 faiz rakamlarının olduğu bir süreçte” ülkeyi yangın yerine çevirerek aklımızı pazara çıkarmadı mı?

Bir imparatorluğun çöküşüne şahit olacaksınız diyen Ricardone, Boğaz’da baronlarla viskisini yudumlarken 17 -25 Aralık ile devletin kalbine yolsuzluk kisvesi altında ok saplanmadı mı?

Peki, neredeydi bu süreçte muhalefet… Milliyetçi refleks neredeydi?

Çaldılar, çırptılar, MİT- İŞİD el ele birbirlerine kucak açtılar. Teröre destek verdiler… PKK ile OSLO ‘ da devleti pazarladılar… Katil Devlet… Katil Erdoğan…

Sizin senaryonuz realist de benimki irrasyolanist öyle mi?

 

                                               HAİNLİKTE VE TERÖRDE SON NOKTA:

Türkiye teröre destek veriyor algısı yaratarak Lahey’de yargılatmayı düşündükleri ve ancak böyle kurtulmayı hedefledikleri Uzun Adam gitsin de bu ülke isterse batsın…

Kendinizce mangal kadar yüreğiniz var; amma fındıkkabuğu kadar da beyniniz yok…

Allah var gam yok dediniz amma, nedense her davetinize haşa icabet eden peygamberi bu süreçte küstürüp tevessül bile ettirmediniz.

Hainlikte sınırları zorladınız… Asla bir araya gelemeyecek derin sol ile ulusalcıları, PKK’lıları hatta bazı milliyetçileri tek bir hedef noktasında aynı paydaya yerleştirdiniz. Yüzbinlerce insanı dinlediniz, fişlediniz. Kasetlerle, tehdit ettiniz. Muhalefeti dizayn ettiniz. Devletin tüm kılcal damarlarına sızıp devlet içinde devlet yarattınız.

Yazarken bile öfkeye kapıldığım tüm hainlikleri yaptınız.

Altı ibadet, ortası himmet, üstü ihanet methine mazhar olacak kadar her şeye ama her şeye sızdınız.

Devletin resmi belgelerine dayanarak yaptıklarınızı  ifşa edenleri  beddua sağanağa tuttunuz yine okyanus ötesinden… Pardon, ana vatan dediğiniz yerden…

Hatta bedduaları da Tevrat’tan okur oldunuz.

Mavi Marmara’da terör devleti İsrail’in katlettiği vatandaşlarımızı kaybetmenin acısını bizler yaşarken; siz Devletimizi suçlayarak “otoriteden izin alınmalıydı” lafzınızla Tevratçı kimliğinizi zaten ortaya koymuştunuz. Tıpkı bombaya bombayla misilleme yapan Hizbullah’ın İsrail’de yaptığı eylem neticesinde “ Oradaki çocuklar için sabaha kadar ağladım ve dua ettim” dediğiniz gibi…

 

Siz evvelden Tevratçıydınız da “ibadet ile hemhal taban” ile biz niye bu kadar aptaldık onu hala hafsılam almıyor…

Yazının kaleme alınmasının asıl amacı  bu değildi, bu peşrev faslıydı. Önce içimizden başlayalım dedim. Sonra, sonraki yazımızda Fransa’ya gideceğiz. 

 Ezcümle… “IŞİD”Cİ ZİHNİYETLER…

 

( Bir sonraki yazımda Fransa saldırısının analizini yapacağım nasipse )