1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yener'den çarpıcı açıklamalar
Yener'den çarpıcı açıklamalar

Yener'den çarpıcı açıklamalar

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

A+A-

Yener, hafta sonu oynayacakları Gaziantepspor maçının çok önemli olduğunu belirterek, “Gaziantepspor kaliteli bir takım. İyi oyunculardan kurulu bir ekip. Başlarında da Tolunay Kafkas gibi değerli bir teknik adam var. Zor bir maç. Fenerbahçe karşısında oynadıkları futbol da hafızalarda. Bundan sonra kaybetme lüksümüz yok. Tüm maçlarını kazanmak istiyoruz. Sonrasında Fenerbahçe’nin puan kaybetmesini bekleyip, şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

Yener, “Bugün Türkiye liglerinde en çok penaltı kazanan takım Fenerbahçe ama Trabzonspor’un ikinci yarıda kazandığı penaltısı yok. Bunlar nasıl oluyor? Mahalle baskısı diyebileceğimiz bir unsur. Özellikle basında Fenerbahçe’nin Gaziantepspor’la oynadığı müsabakada Fenerbahçe’nin lehine verilmediği söylenen penaltılar konusunda maçın hakemi Hüseyin Göçek’in ne durumlara düşürüldüğünü veya ne şekilde eleştirildiği hepimizin hafızalarında. Bu kadar baskıdan sonra hakemler elbette ki tereddüt içinde olabiliyorlar.  Bana göre Türk hakemleri yurt dışında çok başarılı maçlar çıkarıyorlar. Demek ki Türk hakemleri iyi. MHK’de ligde şampiyonluk yarışındaki takımlara iyi hakemler atanıyor. Atamalarda sıkıntı yok. Maalesef hakemler baskılardan dolayı, baskıların verdiği sıkıntıları yaşamama adına bazen saha içinde yapması gerekenleri yapamıyor.”

Fenerbahçe’nin Bucaspor ile oynadığı maçta bir çok hakem hatasının olduğunu da ifade eden Yener, “Geçen hafta yine Gökhan Gönül’ün maçın yardımcı hakemine yaptığı hareketten dolayı görmesi gereken ikinci sarı kart ve ihraç gerçekleşmemiş ve büyük ölçüde maçın kaderine etki etmiştir. Gökhan o kartı görseydi bugün belki de Trabzonspor üç puan farkla lider olacaktı. Lig yarışı devam edecek ve elbette ki oyuncular şampiyonluk yarışını kendi lehlerine çevirmek isteyecekler. Trabzonspor camiası olarak bizim isteğimiz diğer unsurların bu işin içinde olmaması. Türk futbolunun ancak bu şekilde daha ileriye gidebileceği düşüncesindeyiz” diye konuştu.

Yener, “Aziz Yıldırım’ın cezasının 1 günde indirilmesi, şampiyonluk maçına kendisini yetiştirmek amacı mı taşıyor?” şeklindeki soruya ise, “Bildiğiniz gibi Aziz Yıldırım daha önce iki kez ceza almıştı. Gerek disiplin gerekse de para cezaları katlamalı olur. PFDK daha önceki cezalarını da göz önünde bulundurarak kendisine 45 günlük bir hak mahrumiyeti cezası verdi. Bu cezanın yıldırım hızıyla indirilmesini hiçbir şekilde izah etmek mümkün değil. Maalesef Tahkim Kurulu bu konuda herhangi bir açıklamada bulunmadı” şeklinde yanıtladı.