1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Yeni Kabine Doğu Karadeniz’i Sevindirdi
Yeni Kabine Doğu Karadeniz’i Sevindirdi

Yeni Kabine Doğu Karadeniz’i Sevindirdi

TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu...

A+A-

 TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu açıklanan Türkiye Cumhuriyeti 64. hükümette Doğu Karadeniz bölgesi temsilinin zengin olduğunu ifade etti. Hacısalihoğlu, “Kabinede temsilde zenginliğin Trabzon’a ve bölgemize olumlu yansımaları olacaktır” dedi.

 
Başkan Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz’deki bölge illerinin 64. hükümette temsil fırsatı yakaladığını, bunun bölgeyi sevindirdiğini belirtti. Hacısalihoğlu yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun açıklamış olduğu yeni kabinede bölgemizin temsili zengin bir düzeyde tutulmuş olduğunu ifade etti. Hacısalihoğlu şöyle konuştu: “Türkiye Cumhuriyetinin 64 hükümetinde Trabzon’dan Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzonlu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Trabzonlu Enerji Bakanı Berat Albayrak, Ordulu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bayburtlu Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Gümüşhaneli Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yer alması bölgemizi fazlasıyla sevindirmiştir. Bölgemizin bakanlık beklentisi karşılanmıştır. Şüphesiz ki 64. Hükümet deki bu zengin temsilin bölgemize çok olumlu yansımaları olacaktır" şeklinde konuştu.
 
GÜÇLÜ İKTİDAR, GÜÇLÜ KABİNE VE GÜÇLÜ BİR PROGRAM
 
64. Hükümetin güvenoyu aldıktan sonra yeni hükümet programını oluşturulacağını anımsatan Başkan Hacısalihoğlu, güçlü bir iktidar ve güçlü bir hükümetin kurulduğunu ifade ederek güçlü bir ekonomik programın oluşturulmasını beklediklerini sözlerine ekledi.