1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yeniden doğdular
Yeniden doğdular

Yeniden doğdular

Sezon başında gönderilmesiyle gündeme gelen Didier Zokora sergilediği performansıyla ayakta alkışlanıyor. Diğer yandan sezon başı kadroya takviye edilen Malouda'nın eski performansına ulaşıp ulaşamayacağı şüphesi vardı.

A+A-

Trabzonspor’da sezon başında transfer edilen dünya yıldızı Florent Malouda ile sezon başında kampa katılmayan ve alacaklarından dolayı FIFA’ya gitmesi nedeniyle gönderilmesi gündeme gelen Didier Zokora, performanslarıyla ayakta alkışlanıyor. Malouda transfer edildiğinde eski performansına ulaşabilir mi şüphelerini gösterdiği performansla ortadan kaldırırken Zokora ise takımda kalarak adeta yeniden doğdu.

Bordo-Mavili takımda üçüncü sezonunu geçiren Zokora, ‘Maestro’ lakabını layıkıyla hak ederken liderliğinin yanı sıra mücadelesi, topun önüne kendini siper etmesi, tekmeye kafa atması gibi birçok kimliğiyle ön plana çıkıyor. Malouda K.Erciyes maçında kırılma anlarında attığı gollerle galibiyette başrol oynarken Zokora ise kritik dakikalarda savunmasına en çok yardım eden isim olarak dikkat çekti. İki oyuncunun deneyimi gençlere adeta taş çıkartıyor.