1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. YGS'yi kaçıran gence ünlü şarkıcıdan yardım eli...
YGS'yi kaçıran gence ünlü şarkıcıdan yardım eli...

YGS'yi kaçıran gence ünlü şarkıcıdan yardım eli...

Haluk Levent, Mehmet Kara'ya bir işadamı arkadaşının yardım edeceğini söyleyerek yüzünü güldürdü.

A+A-

Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı'nı 1 dakika farkla kaçırdığı için hüngür hüngür ağlayan ve Türkiye gündemine oturan gence ünlü sanatçı Haluk Levent yardım elini uzattı.

 

Ünlü şarkıcı Haluk Levent, dün gerçekleştirilen Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı'nı (YGS) bir dakika ile kaçıran Mehmet Kara ile görüştü. Levent, sınavı kaçırdıktan sonra ağlama görüntüsüyle herkesi üzen Mehmet Kara'ya bir işadamı arkadaşının yardım edeceğini söyleyerek yüzünü güldürdü.

 

SINAVA GİREMEDİ, HÜNGÜR HÜNGÜR AĞLADI

 

Adana'da da üniversitelere öğrenci yerleştirmek amacıyla düzenlenen sınavın birinci aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) geç kalınca binaya alınmayan bir öğrenci gözyaşlarını tutamadı.

 

Kentte YGS saat 10.00'da başlarken, sınav binalarının kapıları saat 09.45'te kapatılarak, bu saatten sonra gelenler içeri alınmadı.  Adana'da Cebesoy Ortaoklu'unda sınava girmek için gelen  Mehmet Kara, kapı kapatıldıktan çok kısa bir süre sonra gelince sınava giremedi. Kaya, görüştüğü görevlilerin sınava alınmayacağını belirtmesi üzerine uzun süre gözyaşı döktü.

 

HALUK LEVENT YARDIM ETTİ

 

Yakarışları ve ardından hüngür hüngür ağlaması ile  Türkiye gündemine oturan gence ünlü şarkıcı  Haluk Levent yardım elini uzattı. Mağdur gencin 1 yıllık eğitim masrafının tanıdığı bir iş adamı tarafından karşılanacağını belirten Levent,  Mehmet Kara'dan gülümsemesini istedi.

 

Ünlü şarkıcı bu görüşmenin videosunu Twitter adresinden yayınladı.