1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yıldıray Baştürk Yanal ve Güneş'e övgüler dizdi!
Yıldıray Baştürk Yanal ve Güneş'e övgüler dizdi!

Yıldıray Baştürk Yanal ve Güneş'e övgüler dizdi!

İşte detaylar...

A+A-

2002 Dünya Kupası'nda Türk Milli Takımı'nın en önemli isimlerinden biri olan Yıldıray Baştürk Şenol Güneş'e ve Ersun Yanal'a övgüler yağdırdı.

Halen teknik direktörlük eğitimi alan Baştürk, Güneş'le ilgili olarak, "Şenol Güneş, çok iyi bir insan. Çok sevdiğim bir hoca. Başarının her türlüsü Şenol Hoca’ya yakışıyor. İyi bir eğitimci. En unutulmaz asistimi Brezilya maçında Hasan Şaş'a yaptım. Ama 1-0 öne geçmemize rağmen 2-1 yenildik. 60’ta beni Şenol Hoca çıkartmıştı. İyi ki çıkartmış. Yıllar sonra hala insanlar bana 'O maçta Şenol Hoca niye seni çıkarttı' diye soruyor. Maçtan sonra bana 'Daha defansif düşündüğüm için seni çıkarttım' demişti. Ben hala o maçla anılıyorum." ifadesini kullandı.

Baştürk, "Fatih Hoca da bunların arasında. Bizim aramız geçmişte iyi olmasa da örnek hocalardan biri. Ersun Yanal var. O da çok iyi hoca. Tabi bunların sayısının artması, hocalara kulüplerin güvenmesi lazım. 5 ayda hocalar kulübe bir şey veremez, Türk futbolunda istenen hedeflerin gelmemesinin nedenlerinden biri de bu. Karışık bir sistem var." diye konuştu.

Son günlerin yükselen değeri Emre Mor 'la ilgili de görüşlerini dile getiren Yıldıray Baştürk, "Gerçekten yetenekli futbolcu. Emre’yi görünce kendimi hatırladım. Dikine giden bir futbolcu görüntüsü var. Ama çok şey söylemek için erken, yolun daha başında. Buralara geldiğine göre demek ki bir azmi ve hırsı var. Onu görebiliyorsunuz sahada. Hiç yerinde duramıyor. Çok aktif, oyuna damgasını vuracak bir futbolcu. Fizik gücünü daha da geliştirir, tecrübe edinir, yeteneklerini sahaya yansıtabilirse çok iyi işler yapabileceğini gördük. İnşallah yaptığı şeylere devam eder ve yolunu kendisi çizer" yorumunu yaptı.