1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Yıldırım'ı konuşturan sistemi lanetledi
Yıldırım'ı konuşturan sistemi lanetledi

Yıldırım'ı konuşturan sistemi lanetledi

Hacıosmanoğlu, isim vermeden adından söz ettiği Yıldırım'ı konuşturan sistemi lanetlediğini söyledi.

A+A-

"VAHİD HOCA İLE 2 YILLIK SÖZLEŞMEMİZ VAR"

Teknik direktör Vahid Halilhodzic ile 2 yıllık sözleşmeleri bulunduğunu hatırlatan Hacıosmanoğlu, "Ama Vahid Halilhodzic, şunu söyledi; 'Ben sana söz verdiğim için buraya geldim. Eğer başarısız bir sonuç olursa ne kulüp tazminat ödesin ne ben tazminat ödeyeyim.' Ben de 'kulüpte bu senenin sonunda serbest kalma imkanını birbirimize verelim' dedim. Kendisi kulübü düşündüğü için böyle bir teklif yaptı. Tazminat alıp gideyim düşüncesinde değil. Kendisi zaten büyük paraları teperek buraya geldi. Başarılı olursak devam edeceğiz zaten ama aksi bir durumda da ne kulübün eli bağlı olsun ne de benim elim bağlı olsun diye öyle bir opsiyon koyduk" dedi.

"AZİZ YILDIRIM'I KONUŞTURAN SİSTEMİ LANETLİYORUM"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, 'yeniden yargılama olacak ve herkes mahkemeye gelecek. Hesap verecek' şeklindeki açıklamaları ile ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, "Bu çok güzel bir soru, bu soruya çok güzel cevaplar verirdim ama bak yine Trabzonspor kötü gidiyor. 'Bu şahsı konuşup da ön plana çıkmaya çalışıyor' diyecek insanlar. Bu durum bizi rahatsız ediyor. Bu şahıs zaten bizim muhatabımız değil. Benim muhatap alacağım kişi önce gidecek askerliğini yapacak, gelecek ondan sonra biz de onu karşımıza muhatap alırız. Ama onun bir kabahati yok. Askerlikten kaçmak için sahte çürük raporu alan bir insana gece saat 02.00'de 03.00'de meclisten karar çıkartıp, sahte çürük raporu alanlar da bedelli askerlikten yararlanır diyenler bugün o adamı konuşturuyor. Bugün görüş bildiren 13. Ağır Ceza Mahkemesi ve onun akebinde bizim itirazımızı değerlendiren 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hukuk dışı verdiği kararlar, hukuka adalet yanında dahi geçmeyecek bu seviyesiz kararlar onu konuşturuyor. Devletin birimleri konuşturuyor. Bu bizim ayıbımız değil. Bunu konuşturan devlet yetkililerinin ayıbı, bırakın konuşturmayı toplumun içine çıkamayacak biri. Bizi çocukken 'en kutsal görev askerliktir' diye yetiştirirlerdi. Orada dahi sahtekarlık yapıp sahte belgeyle askerlikten kaçan adamı siz kurtarıyorsanız, bugün o da çıkıp herkesten hesap soracağım der. Ama onu konuşturanların kabahati. Yaptıkları hırsızlıkları, Trabzonspor'un çalınan emeklerini o suçları nasıl örtbas edecekler de kimden hesap soracaklar. Bunların hepsi algı yönetimi, algı yönetiyorlar. Buradaki tek amaç hukuk dışı karar veren mahkeme başkanları süreyi uzatıp sulandırmak" cevabını verdi.

"UEFA'DAKİ GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR"

UEFA'daki girişimlerinin devam ettiğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor taraftarı merak etmesin. Bu konuda konuşmuyoruz, hukukçularımız konuşuyor. UEFA'nın bu konuda ne kadar sıkıştığını, hukukçularımızın yaptığı hamlelerle ne kadar sıkıştıklarını biz çok iyi biliyoruz. Bunlar kamuoyu ile paylaşacağımız şeyler değil. FIFA'nın dahi UEFA'ya yazı yazıp 'kararlarınızı titizlikle bekliyoruz' demesinin ne manaya geldiğini ilerleyen günlerde göreceğiz. Türkiye'de her ne kadar yeniden yargılama adıyla bu işi sulandırsalar da, zamana yaysalar da herhalde Avrupa'nın dev kulüpleri dahi UEFA ve FIFA'ya sordukları soru, 'Biz düşerken niye bu takıma ceza vermiyorsunuz.' Bizden daha çok baskı yapanlarda var Avrupa'da. Onun için bunların hepsi algı yönetimi. Bu şahsın konuşmalarına ben itibar etmiyorum. Dikkate de almıyorum ama onları konuşturanlara lanet olsun diyorum. Başka bir şey demiyorum" şeklinde konuştu.