1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yıldırım'ın avukatı: Savcılar da işin içinde!
Yıldırım'ın avukatı: Savcılar da işin içinde!

Yıldırım'ın avukatı: Savcılar da işin içinde!

Faik Işık ne diyor...

A+A-
Türkiye'yi sarsan şike soruşturmasında şike yapmak ve silahlı örgüt kurmak iddiasıyla tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Faik Işık, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

 

"Savcı, '19 maçta şike var' diyor. Savcı bunu dedikten sonra o zaman yargılamaya gerek yok."

"Hakimler ve savcılar, büyük kulüplerin kongre üyesi oluyorlar. Peki para vererek mi üye olmuşlar, yoksa bulundukları mevkiler dolayısıyla mı üye olmuşlar?""Her maça 50 ya da 100 bilet isteyen hakim ve savcılar, bu sistemin dışında mıdırlar? Ya bedavadan alınan bu 50-100 kadar biletin hesapları yarın ortaya çıkarsa."  

 

ÜÇ BÜYÜK KULÜBÜN ÜYELiK ŞARTLARI

F.Bahçe'ye üyelik bedeli 10 bin TL

- EMEKLİLER de dahil mesleği hakim ve savcı olan 200'e yakın kongre üyesi bulunan F.Bahçe'de, kulübe üyelik bedeli 10 bin TL. Bu ücret 10 taksite bölünerek ödenebiliyor. Fenerbahçe'de 37 tane yüksek divan kurulu üyesi hakim ve savcı var. Bunların dördü hala görevine devam ediyor.

Beşiktaş'a üyelik bedeli 2 bin TL

- BEŞİKTAŞ'ta 520 emekli ya da görevine devam eden hakim ve savcı bulunuyor. 23 bin kongre üyesine sahip Beşiktaş'a üye olmak ezeli rakiplerine bakarsak daha kolay. 2 bin TL veren herkes Beşiktaş üyesi oluyor. Hakim ve savcılara özel kontenjan tanınmıyor.

G.Saray'a üyelik bedeli 10 bin TL

- G.SARAY'ın 8750 aktif üyesi bulunuyor. Bu üyelerin içinde birçok savcı ve hakim de var. Ancak en önemli isim Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz. Galatasaray'da üyelik ücretleri ise Galatasaray Lisesi mezunları için 600 TL. Liseli olmayanlardan ise üyelik için alınan rakam 10 bin TL