1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Yıldızınız 2016’ya dair ipuçları veriyor…
Yıldızınız 2016’ya dair ipuçları veriyor…

Yıldızınız 2016’ya dair ipuçları veriyor…

2016’da burçları neler bekliyor?

A+A-

 KOÇ BURCU 2016 BURÇ YORUMU

2016'ya ebeveynlerinizin sağlık sorunları nedeni ile tatsız başlayabilirsiniz. Tüm yıl boyunca miras, sigorta ve ortak paylaşımlar konusu da gündeme gelebilir ve sonbahara kadar bu tip sorunlarınızı çözüme ulaştırmakta zorlanabilirsiniz. Fakat kişilik olarak kendinizden daha emin ve güçlü olacaksınız.

Koç burcunun doğal yapısında olan tutkular daha fazla ortaya çıkacak, özellikle karşı cins üzerinde bağımlılık yapma isteği içinde davranışlar görülecektir. Yapmak istediğiniz her konuda aşırı ısrarcı ve inatçı olacak, hedeflediğiniz her konunun korkusuzca üstüne gideceksiniz. Zayıf noktalarınızı bastırmayı başaracak ve dostlarınıza sevgi ve sevecenlik içinde olurken, düşmanlarınızla da artık yüzleşme zamanının geldiğinin bilincinde olarak hiçbir şekilde uzlaşma ve barış yanlısı olmadan onların hak ettiği şekilde davranarak yıllarca içinizde biriken acılarınızın intikamınızı alacaksınız.

Tüm yıl boyunca aldığınız kararlardan sizi vazgeçirmek mümkün olmayacak. Hayallerinize ulaşmak ve yıllardır kangren haline gelen olayları çözüme ulaştırmak adına her yolu deneyeceksiniz.

Aşk ilişkilerinde hiçbir zaman rutin davranmayan koçlar bu yıl sevgi, şiddet, nefret ve şehveti bir arada yaşayacaklar. Partnerleri ile bir takım sorunlar yaşansa da onlardan vazgeçmek kolay olmayacak. İyilik ve sevgi ile çok kolay yönetilen koçları artık sevgi sözleri ikna edemeyecek. Talepkar olacaklar ve bu uğurda gerekirse ayrılığı da göze aldıklarını partnerlerine açıklıkla belirtecekler. Artık karşılarında küçük bir çocuk olmadığını fark ettirecekler. İstediklerini yerine getiren partnerlerinin her anlamda yanında olacak ve sonsuz sevgi sunacaklar ama bu durum oluşana kadar birkaç badire atlatacaklar.

İş hayatınızda geçen yıllara oranla daha istikrarlı olarak prensipleriniz doğrultusunda daha yukarı çıkmayı hedefleyeceksiniz. Rakipleriniz ve sizi ayağınızdan çekmek isteyen düşmanlarınıza karşı planlarınızı uygulamaya koyacak ve acıma duygusundan sıyrılarak hedeflerinize odaklanacaksınız. Zirveye ulaşmak için gerekeni yapacak kendi hatalarınızı da ortadan kaldıracak ve tek kelime ile oyunu kuralına göre oynayacaksınız.

Sağlık olarak zorlu açılar aldığınız bir yıl geçirebilirsiniz. Doktor korkunuzu bir kenara bırakın ve olası sağlık sorunlarınızı halletme yoluna giderek bedeninizi de yenilmeye çalışın. Dişlerle ve belinizle ilgili bazı operasyonlar geçirme riskiniz yüksek olduğundan kontrollerinizi zamanında yaptırmalısınız.

BOĞA BURCU 2016 BURÇ YORUMU

5 / 25 Ocak itibarı ile kova burcunda başlayan ve oğlak burcunda devamını getirecek olan yılın ilk retrosunu Merkür gezegeninden gelecek. Gezegeninin geri hareketi birçok burcun aksine size, maddi olanak şans ve başarı getirecektir. Özellikle yurt dışı bağlantılı işlerinizde atağa geçebilir, kendinizi gösterme fırsatları yakalayabilirsiniz. Geçmiş yıllarda kaçırdığınız ve çok üzüldüğünüz olanaklar aniden gelişerek yeniden gündeme gelebilir.

2016 yılında işinizde daha bağımsız olmak isteyecek, başa geçebilmek için tüm eksikleri ortadan kaldırma çabasında olacaksınız. Ortak işler yapan boğalar ortakları ile yeni yılda yolları ayırma kararı alabilir. Fakat ortaklığınızı ayırma yolunda uzlaşmayı sağlamayı başaramaz ve birbirinize savaş açabilirsiniz. Siz kavgadan, hakaretten ve kötülükten asla hoşlanmazsınız ama gerektiği zaman da korkusuzca düşmanlarınızın üstüne gidersiniz.

Sonbahardan itibaren transit Jüpiter gezegeninin sayesinde iş hayatınızdaki tüm zorlu koşulları tamamen ortadan kaldırabileceksiniz. Bu yıl akrep burcu uzun süreli olarak mars gezegenini ağırlayacak. Zıt burcunuzda gerçekleşecek olan mars geri hareketini ilişkilerinizde deneyimlemeye hazır olmalısınız.

Ocak ve ağustos arası özellikle evli boğalar için evin içi zaman, zaman savaş alanına dönebilir. Fakat savaşı başlatan kesinlikle siz olmayacaksınız. Eşinizin uzlaşmadan uzak tavırları sizi çıldırtabilir ve yıllardır susan boğalar öylesine yoğun kızabilir ki etrafınızdaki herkes kaçacak yer arayabilirler. Evliliğe olan inancınız ve ilişkileri her koşulda yürütme taraftarı olmanız dahi sizi durdurmayacak. Ne olursa olsun diyeceksiniz ve geri adımı eşiniz atmak zorunda kalacak. Çünkü ilk kez karşılaştığı bu yönünüzle bir daha karşılaşmak istemeyecek. Eşinizin ailesine de bugüne kadar size yaptıkları her haksızlığın bedelini ödetmeye kararlı olacaksınız. Köprüleri yıkmaktan korkmayacaksınız. Size bir adım yaklaşana on adım gidecek ama çelme takmaya kalkanlarında karşısında olacaksınız.

Ocak ve ağustos ayları boyunca sağlığınız diğer zamanlara oranla çok daha hassas olacaktır. Üreme organlarınız, boyun, boğazınızla alakalı hastalıklara yatkınsınız.  Ayrıca deniz ve güneşte bu yıl alerjik durumlara ve kötü yanıklara sebep olacağından önlem almanız gerekiyor. Bu yıl ebeveynleriniz kardeşleri ile ters düşebilir ve bu sorunda arabuluculuk görevi de size düşebilir. Ortak bir mal veya miras paylaşımı özellikle annenizi yıl boyunca üzebilir. Annenize tam destek vereceksiniz fakat aradaki uzlaşmayı da sağlayacaksınız.

İKİZLER BURCU 2016 BURÇ YORUMU

İş hayatınız ve para kazanma becerileriniz yönünden çok büyük şanslar elde etmeseniz dahi elinizdeki birikimleri koruyup en iyi şekilde değerlendireceğiniz bir yıl sizi bekliyor.

6/27 Ocak tarihlerinde burcunuzun yönetici gezegeni Merkür retro harekete geçecek. Merkür gezegeninin her retro hareketinden diğer burçlara oranla siz daha fazla etki alırsınız. Kuşkusuz bu etkilerin hepsi olumsuz olmayacak ama ilk retro özellikle maddi konularda bir parça zorlayıcı olabilir. Alacak, verecek meselelerine bu tarihler arasında özen göstermeli ve her tür kefillik işlerinden uzak kalmaya çalışmalısınız. Bu süreç içinde kredi başvurunuz gündemde ise istediğiniz cevabı alamamanız moralinizi bozabilir. Fakat üzülmeyin 28 Mayıs tan itibaren mars gezegeninin de zıt burcunuzu terk etmesi ile maddi anlamda güzel fırsatlar yakalayabilir, kazançlarınızı arttırma yolları bulabilirsiniz.

Zıt burcunuzda uzun süreli ev sahipliğinde olan Satürn gezegeni sayesinde sıkı çalışma ve azminiz artıyor.  Yaz aylarında düşmanlar sahnede olabileceğinden rakiplerinize karşı gardınızı almalısınız. İlişkiler boyutundan bakıldığında geçmişe oranla daha fazla düşünüyor ve sorunlar karşısında çözümler üretmeye çalışıyorsunuz. İlişkiler konusunda geçmişe oranla daha dayanıklı ve ne istediğinizi bilen bir yapıda davranacaksınız. Eşiniz de dahil herkes size ayna tutacak sizde onlara size yansıdıkları gibi yansıyacaksınız. İlişkinizde kendinize dair hataları da eşinizin eksiklerini de net olarak ortaya koyacaksınız. Olumlu yönde değişime ve zorlu koşulları ortadan kaldırmaya çalışacaksınız.

3 Ağustos 28 eylül arası mars gezegeninin Satürn ile kavuşum yapması ve zıt burcunuzda ilerlemesi özellikle ilişkinizde ve sağlığınızda sorunların habercisi olabilir. Bu süreci kolaylıkla atlatmak istiyorsanız yıkıcı değil yapıcı olmasına özen gösterin. Bekar ikizler burcu üyeleri ilişkilerde çabuk sıkılan yönlerinden vazgeçerek oldukça kararlı bir yıl geçirecekler.

Yeni yılda sizi zekaları ile etkileyen kişilere çekileceksiniz. Kendinizden yaş olarak büyük kişilere de ilgi duymanız mümkün olabilir.

Sağlık olarak yaz aylarında transit mars etkisinde olacağınız için özellikle güneş yanıklarına karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. Ayrıca ağustos/ eylül arası hassaslaşan sinirlerinizden kaynaklanan kurdeşen ve deri döküntüleri nedeni ile tatsız bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. 2016 yılı aile ilişkilerinizi yeniden gözden geçireceğiniz bir zaman dilimi olacak. Geçmişte karşılıklı hatalardan kaynaklanan ailevi sorunlarınızı da ortadan kaldıracaksınız.

YENGEÇ BURCU 2016 BURÇ YORUMU

Diğer yıllara oranla birçok konuda oldukça şanslı olacağınız bir yıl geçireceksiniz. Geçmişte yaşadığınız sıkıntılı olaylardan dersler alarak olumsuzlukları tevekkül içinde kabul edecek ve fırsatları kendi lehinize çevirebileceksiniz. Yaptığınız her işi sağlam temeller üzerine oturtmaya ve büyümeye odaklanacaksınız. Sorunlarınızı kolaylıkla halledebilmenin verdiği huzur sayesinde pozitif enerji ile dolacak ve olumlu özelliklerinizi de bu sayede kolaylıkla yansıtabileceksiniz.

Yıl boyunca her şeyi derinden araştıracak, hiçbir konuda hızlı karar vermeyecek, tüm hataları ortadan kaldırarak yolunuza devam edeceksiniz. Uygulamaya koyduğunuz işlerdeki başarınız büyük maddi imkanlara dönüşebilir. Bu sayede ertelediğiniz hayallerinize de odaklanmış olacaksınız. Yıl boyunca her konuda rakiplerinizi geride bırakarak en önde yürüyeceksiniz. Artan geliriniz ve eşinizin de desteği ile kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz. Bazı yengeçler sıkıntı çeken ve evi olmayan ebeveynlerine de tapuları kendi üstlerine olmak sureti ile ev alarak kullanım hakkı verebilirler. Aile ilişkileriniz birbirinize verdiğiniz maddi, manevi destek sayesinde güzel gelişmelere gebe olacak. Tüm yıl boyunca kardeşlerinizin de hayatlarındaki güzel gelişmelerle mutluluğunuza diyecek olmayacak.

Aşk ve evlilik konuları da yıl boyunca gündemden düşmeyecek.  Tutkunun ön planda olduğu güzel deneyimlere hazır olmalısınız. Mars gezegeni size hayalini kurduğunuz, içinizi titretecek büyük aşkı getirecek. Sizden her yönden çok farklı ama geçmişten çok iyi tanıdığınız birine hızla aşık olacaksınız. İlişkinizin ilk başlarında partnerinizin size ters gelen davranışlarının kıskançlığa sebep olması ile şiddetli kavgalar edebilirsiniz fakat duygularınızın güçlü olması birbirinizden kopmanızı engelleyecek.  İlişki içindeki sorunlar sonbahardan itibaren ortadan kalkabilir ve kısa süre içinde kendinizi nikah masasında bulabilirsiniz. Evli yengeçler içinde aradıkları tüm desteği eşlerinde bulacakları, birbirlerine daha fazla sarılacakları sevgi dolu bir yıl olacak. Çocuk sahibi olmak isteyen yengeçler de bu isteklerine kolaylıkla kavuşabilir ve yuvalarında tam olarak aile olmanın mutluluğunu derinden hissedebilirler.

Sağlıkla alakalı güzel haberler veremeyeceğim yengeçlere, bu nedenle özellikle diş ve kemik sağlığınızla alakalı basit sorunlarınızı dahi ihmal etmemeli ve gerekli önlemleri zamanında almalısınız. 

ASLAN BURCU 2016 BURÇ YORUMU

Zodyağın kral ve kraliçeleri ağustos ayına kadar bir hayli zor süreçlerden geçebilirler. Sizi yıl boyunca en çok zorlayacak konuların başında aile meseleleriniz gelecek. Ailenizin sizin fikrinizi almadan yaptıkları maddiyata dayalı hatalar ve yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırma görevinin size verilmesi ile adeta geçmiş yıllarla da bir yüzleşme yapacaksınız.

Aslan burcu üyeleri anne ve babalarını hataları ile kabul eden ve her zaman yanlarında olabilen kişiler olmasına rağmen bu kez aynı şekilde davranmakta güçlük çekecekler. Yıllarca içinizde tuttuğunuz öfkeniz aniden dışarı çıkabilir, bu halinize alışık olmayan yakınlarınız da şaşkınlığa uğrayabilir. Sert sözleriniz üzerlerinde soğuk duş etkisi yaratacaktır üstelik söylediğiniz hiçbir sözden pişman da olmayacaksınız.

Genelde uzlaşıcı ve herkesi memnun etmeye yönelik tavırlarınız bu yıl azalacak. Sizin iyi niyetinizi hak etmeyen kim olursa olsun karşısında olacaksınız. Ev ve muhit değişiklikleri de aslanları bekliyor. Yeni bir ev alabilirsiniz. Ama aile ilişkinizin çalkantılı olması nedeni ile bu duruma fazla sevinemeyeceksiniz. Gezmeyi çok seven aslanları birçok kısa yolculuk bekliyor. Şehir hayatından uzaklaşmaya diğer yıllara oranla daha fazla gereksinim duyacaksınız ve elinize geçen her fırsatı farklı yerlerde bulunmaya çalışarak değerlendireceksiniz.

Aşk ilişkileriniz ise aile sorunlarınızın aksine 2016 boyunca mutluluk kaynağınız olacaktır. Yakınlarınız da dahil bir çok kişiden yediğiniz sayısız kazıktan sonra partnerinizin yanınızda olması ve sonsuz sevgisi ile kalbinizi yeniden kazanacak ve sizde güvenilir bir liman olarak partnerinize sarılacaksınız. Cinsel libidonuz ve tutkularınız da transit mars açıları ile belirgin bir şekilde artacak. Romantizm sayesinde yaşadığınız sıkıntıları geri plana atabileceksiniz. Eşinizle birlikte geçirdiğiniz her anın tadını çıkaracak, birçok sürprizle ona olan sevginizi göstermeye çalışacaksınız. Sadakat ve güven duygusunun önemini de daha fazla öne çıkaracak ve partnerinizin kafasında sizinle ilgili hiçbir soru oluşmaması için elinizden geleni yapacaksınız.

İş hayatınız genel olarak rutin olarak devam edecek, önemli iş değişimleri ve büyük maddi kazançlar sonbahara kadar aslanları beklemiyor. Evli aslanlar eşlerine iş yeri açma girişiminde bulunabilirler ve onların elde edeceği maddi refahtan eylül ayından itibaren faydalanarak bol para harcayabilirler.

Sağlık olarak üreme organlarınız, kalp ve dolaşım sorunları ortaya çıkabilir ve bu nedenle tedavi olmanız gerekebilir.

BAŞAK BURCU 2016 BURÇ YORUMU

4 ağustos 2015 / 10 eylül 2016 arası bolluk ve bereket gezegeni jüpiterin burcunuzda transit geçişe başlaması ile yılın en şanslı burçlarından biri ilan edildiniz. Oysa balık burcunda Neptün ve yay burcunda Satürn gezegeni ekim 2015 tarihlerine kadar olumsuz açılar göndererek jüpiterin olumlu özelliklerini göstermesine engel oldu. Ekim 2015 ten itibaren Jüpiter bolluk ve bereketinden sizi faydalandırmaya ve bazı şanslar sunmaya hazırlanıyor.

2016 yılında eksiklerinize odaklanacak ve ilerleme yolunda önünüze engel olan zaaflarınızın da farkına vararak ortadan kaldıracaksınız. Bu doğrultuda bugüne kadar yaptığınız işlerden istediğiniz paraları kazanmamanızın sebeplerini de bularak tek, tek ayıklayacaksınız.

2015 yılında ertelenen yurt dışı yolculuklarınız bu yıl yeniden gündeme gelebilir. Bu yıl çok fazla gezeceksiniz ve gittiğiniz her yer moral depolamanıza neden olacağı gibi bazı maddi imkanlar da yaratabilir. Sizin için maddi anlamda toparlanma zamanı başlıyor. Kapınıza gelen her fırsatı zamanında değerlendirecek ve artan gelirinize ek olarak ailenizin de vereceği destek sayesinde uzun süredir hayalini kurduğunuz bir eve de sahip olabilirsiniz. Evli başaklar sonbahara kadar eşleri ile ters düşebilecek bazı sorunlar yaşayabilir. Eşinize karşı eleştirileriniz fazlalaşabilir ve sözleriniz yapıcı olmaktan öte oldukça kırıcı olabileceğinden eşinizin kırgınlıkları ve soğuk savaşı ile karşı, karşıya kalabilirsiniz. Yaz aylarından itibaren kara bulutlar dağılarak birbirinize yeniden yaklaşacak ve iletişim yolları bularak birbirinize karşı yaptığınız haksızlıklar için karşılıklı olarak af dileyeceksiniz. Bekar başaklar bu yıl aşka daha fazla odaklanacak. Hayatınızdaki tek eksikliğin aşk olduğuna karar vereceksiniz. Sizin mutluluğunuzu isteyen dostlarınız da bu konuda size gönüllü olarak aracılık yapacaklar. Geleceğe de taşımaktan gurur duyacağınız, kafa yapısı olarak iyi anlaşacağınız, hayatı dolu, dolu yaşayan, neşeli bir partnerle arkadaşlarınızın yardımı ile tanışacaksınız.

Bu yıl 4 Ocak/ 7 mart ve 28 mayıs/ 3 ağustos arası aileniz ile alakalı sorunlarda kardeşlerinizin de ellerinden geleni yapmalarını isteyecek ve onları da sorumluluğa çağıracaksınız. Bu isteğinize alışık olmayan ve sizin üstlendiğiniz fazla sorululuk sayesinde hayatlarını rahat bir şekilde sürdüren kardeşlerinizle kısa süreli olarak ters düşebilirsiniz. Neptün ve Satürn gezegeni tüm yıl boyunca sizi olumsuz olarak etkilemeye devam edecek.

Zehirlenmelere, alerjik durumlara, diş, kemikler, karaciğer ve bacaklarınızla alakalı bazı sorunlara karşı önlem almanız gerekiyor. Özellikle dişlerinizle alakalı fark etmediğiniz durumların ortaya çıkması küçük operasyonlara sebep olabilir.

TERAZİ BURCU 2016 BURÇ YORUMU

İş ortamında huzursuzluk olmasına dayanamaz ve her zaman iş arkadaşlarının sorunları ile hiç yakınmadan canla, başla uğraşırsınız. Uyumlu yapınız ve sabrınız sayesinde grup çalışmalarında aranılan kişiler olursunuz. Fakat son yıllarda işleriniz ile alakalı çok fazla sorun yaşadığınızdan özgüveniniz zedelendi ve başarılı olamayacağınızı düşünmeye başladınız.

Son iki aydır da iş hayatınızdaki hatalarınızla yüzleştiniz. İşlerin ters gitmesindeki kendi hatalarınızı çok net olarak gördünüz ve eleştiri oklarınızı kendinize fırlatarak artık silkinmenin zamanının geldiğini fark ettiniz.

Yeni yılla birlikte yarım kalan tüm projeleriniz gündeme gelecek ve eksik işlerinizi ocak/ ağustos arası hallederek maddiyata dönüştüreceksiniz. Sonbahardan itibaren ise Jüpiter desteği sayesinde büyümeye odaklı olarak yeni işleri gündeme getireceksiniz. Yeni işler kurma, ortaklıklar bu yıl terazileri bekliyor.

Bu yıl maddi şanslar bakımından bereket sizin yanınızda olacak. Yaptığınız işler dışında ek işler de yapabilir ve yaşam koşullarınızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Hayatınızda aşk olmadığında kendinizi eksik ve güçsüz hissedersiniz. Yaptığınız işlerden keyif almazsınız.

Uzun yıllardır içinizde ukde kalan tüm duygularınızı yaşayabileceğiniz aşk dolu güzel bir yıl sizi bekliyor. Sevimli, neşeli, sıra dışı bir sevgili adayı sizi bekliyor. Üstelik kısa süre içinde büyük bir heyecan içinde nikah masasına oturabilirsiniz. Evli teraziler içinde hem maddi bereketin hem de sevgi anlamında eşinizle bütünleşeceğiniz bir yıl sizi bekliyor. Üstelik aileye yeni bebekler de katılarak mutluluğunuza katkıda bulunabilirler. Siz genel olarak sakin ve arabulucu birisiniz. Hiç kimseyi kırmaktan hoşlanmayan yapınızla en zorlu durumda dahi sakinliğinizi korumaya çalışırken son aylarda kendinizi tanımakta güçlük çektiniz.

Son iki aydır savaş gezegeni transit mars burcunuzda geçiş yaptığı için özellikle yakınlarınızın bir hayli kırılmasına ve üzülmesine oldunuz. Sinirsel patlamalar ve sıcak savaş 4 ocaktan itibaren bitecek fakat 9 Ocak/ 13 şubat arası oğlak burcunda geri harekette de bulunacak olan iletişim ve zeka gezegeni Merkür ailenizle alakalı bazı tatsızlıklara neden olacak. Onların bazı sağlık sorunları nedeni ile her anlarında yanlarında olarak geçmiş aylardaki tatsızlıkları vefa olarak gösterecek ve gönüllerini alacaksınız.

9 Ocak/ 13 şubat arası ve 3 Aralık 2015 / 8 Şubat 2016 arasında kare burcunuz oğlak burcunda geri harekette bulunacak olan Merkür bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Özellikle duyu organlarınız, bel ve böbrekleriniz bu süreçte hassas olacaktır. Bu iki önemli tarih dışında genel anlamda diğer yıllara oranla daha sağlıklı ve dinç olacaksınız.

AKREP BURCU 2016 BURÇ YORUMU

Bu yıl burcunuzun 2. yöneticisi mars ve iletişim gezegeni Merkürün geri hareketleri hayatınıza oldukça önemli ve güzel değişiklikler getirecekler.

Merkür gezegeninin ilk geri hareketinden 6 / 26 Ocak arası kısa bir süre huzursuz ve şüpheci davranabilirsiniz fakat özellikle 8 ocaktan itibaren sizin lehinize çalışacak olan gezegen geçmiş yıllarda kaçırdığınız tüm iş fırsatlarını yeniden gündeme getirerek size şanslar sunacaktır.

31 ağustos 22 Eylül arası 3. geri hareketini başak burcunda yapacağı için özellikle arkadaşlarınızın sunacağı fırsatlar sayesinde büyük kazançlar elde edebileceğiniz yeni projelere yönelebilirsiniz. 12 ağustos tan bu yana bolluk ve bereket gezegeni şansınızı döndürmeye uğraşıyor.

2016 yılında maddi ve iş başarılı anlamında en şanslı olan burçlardan birisiniz. Siz duygularınızı belli etmeseniz dahi derin tutkulara sahipsiniz. İlişkinizde sevgi kadar fiziksel çekime de önem verirsiniz. Karşı cinsten her zaman ilgi görürsünüz fakat önemli olan sizin ne hissettiğinizdir. Son yılarda aşk konusunda yüzünüz gülmedi, iyi giden ilişkiler dahi yıpranarak kopma noktasına geldi. Sorunlu ve istemediğiniz biri ile uzun vadeli beraberlik yaşamaktansa yalnızlığı tercih ettiniz. Sizin için yıldırım aşkları zamanı başlıyor. Gökyüzü uzun yıllardan bu yana ilk kez size büyük ve tutkulu aşklar vermeye hazırlanıyor. Bu kişi yeni biri olmayacak. Geçmişten dostça veya kısa süreliğine de olsa aşk ilişkisi yaşadığınız biri geçmişten gelecek ve adeta sizi aşkın kollarına atacak. Karşılıklı kıskançlıklar, ayrılıklar, barışmalar derken güçlü duygularınız sizi aniden nikah masasına da oturtabilir.

Evli akrepler 4 Ocak/ 7 mart 28 Mayıs 3 ağustos arası oldukça sinirli davranışlar içinde bulunarak eşlerine karşı haksızlıklar yapabilirler. Bu nedenle eşinize karşı olan davranışlarınızı süzgeçten geçirmelisiniz. Sevginin her sorunu kolaylıkla halledebileceğinin bilincinde olursanız kara bulutlar kısa süre içinde dağılabilir. Bu yıl aile içi ilişkileriniz canlanacağı birçok evlilik ve bebek doğumunun ailenize sevinç getireceği gibi zaman, zaman da kendinizi aile fertlerinizle hararetli tartışmaların içinde bulunabilirsiniz.

Bazı sözleriniz yanlış anlaşılabilir ve kendinizi anlatmaya çalıştıkça da sinirlenip kırıcı olabilirsiniz.

Bu yıl burcunuzda Mars gezegeni geri harekette bulunacağından sağlığınızı ihmal etmemeniz gerekiyor. Özellikle 4 Ocak/ 7 mart 28 Mayıs 3 ağustos arası küçük operasyonlarda gündeme gelebilir. Tansiyon, yüksek ateş, üreme organlarınız ile alakalı sorunlarınız varsa en küçük bir şikayetiniz de doktor yolunu tutmalı ve olası sorunları aza indirmelisiniz.

YAY BURCU 2016 BURÇ YORUMU

2015 yılına oranla toparlanmanıza imkanlar verecek fırsatlar yakalayacağınız daha iyi bir yıl sizi bekliyor. Uzun yıllar Neptün gezegeninin de etkisinde olacağınız için iyi niyetle dahi yaklaşan kişilere karşı dikkatli olmaya devam etmelisiniz. Gözden çıkarabileceğiniz paralar dışında kimseye borç vermeyin, kefil olmayın ve kayıplarınızı engelleyin.

10 Eylül 2016 ya kadar Jüpiter gezegeni başak burcunda transitine devam edecek. Dolayısı ile o sürece kadar bol para hayali kurmayın, elinizdekileri korumaya çalışın. 1 Ocak/ 11 Eylül arası iş kurmaktan, ortaklık yapmaktan uzak durun.

11 Eylül den itibaren Jüpiter terazi, burcuna geçiş yapacak ve size muhteşem kaynaklar sunmaya başlayacak. Geçmişten tanıdığınız fakat uzun yıllardır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelme fırsatları yakalayacağınız gibi sonbaharda dostlarınız size harika teklifler de sunabilirler.

Uzun yıllardır aradığınız özelliklere sahip birini bulmakta zorlandınız. Gelip, geçici ilişkileri de tercih etmediğiniz için kabuğunuza çekilerek kendinizi geliştirmeye yöneldiniz. Yalnızlığa katlanmakta güçlük çektiğiniz anlar olsa da aşka olan inancınızı yitirmediniz ve doğru kişinin geleceğini hayal ederek umudunuzu kaybetmediniz. 7 Mart/ 28 mayıs ve 3 ağustos/ 28 eylül arası savaş gezegeni mars burcunuzu iki kez ziyaret edecek ve aşkı doruklarda hissetmenizi sağlayacak. Partnerinizle aranızda yaş farkları olabilir. Kendinizden daha küçük birine derin hisler besleyebilirsiniz. Siz kendi hayatınızla alakalı kararlarınızda aklınızı ve duygularınızı dikkate alırsınız. Partnerinizle aranızdaki yaş farkı ve onun değişik serbest bir mesleğe sahip olması çevrenizden eleştiri alabilir. Ama siz ona asla laf söyletmeyecek ve her anlamda korumaya çalışacaksınız. Evli yaylar sonbahara kadar eşleri ile bir takım tatsızlıklar yaşayabilirler. Kavga ederek sorunlarınızı halledemezsiniz. Siz kavgalardan sonra uzun bir süre dargında duramazsınız fakat sözleriniz bazen oldukça sert olabileceğinden eşiniz sizin gibi davranamaz ve dargınlıklar uzayabilir. Geçmişteki güzel günlerinizi hatırlayın ve eşinize gereken sabrı gösterin. Üstelik ortaya çıkan sorunların mimarı da sizsiniz.

Ebeveynlerinizle ilişkileriniz de yıl boyunca bir ipte iki cambaz misali gelişebilir. Onlara duyduğunuz derin sevgi nedeni ile dargınlıktan uzak durmaya çalışacaksınız. Kardeşleriniz sizin kadar sakin ve sabırlı davranamayacakları için aralarındaki gerginleşen ilişkileri de düzene koymak size düşecek.

Tüm yıl boyunca sağlığınızı korumak adına oldukça dikkatli olmalısınız. Satürn gezegeni karaciğer, dişler, kemikler ve bacaklarınızın üst kısmı ile Neptün ise alerjik durumlar ve zehirlenmelere yatkınlık yaratabilir.

OĞLAK BURCU 2016 BURÇ YORUMU

Bu yıl diğer yıllara oranla çok daha şanslı maddi açıdan tuttuğunuzu koparan bir enerjiye sahip olacaksınız. 10 Eylülden itibaren bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter terazi burcunda transit etkilerine başlayacak ve sizi maddi anlamda kısıtlasa dahi o sürece kadar yeterli birikiminizi yapmış ve iş hayatınızla alakalı zorlu konuları hallederek yerinizi sağlamlaştırarak garanti altına almış olacaksınız.

6/27 Ocak tarihlerinde kova burcunda başlayıp daha sonra oğlak burcunda devam eden Merkür gezegeni geri hareketi nedeni ile yılın ilk ayı bazı unutkanlıkların sebep olacağı kısa süreli aksilikler yaşayabilirsiniz.  Geçmiş yıllarda çok güvendiğiniz bir akrabanıza üstelik kendi durumunuz da çok iyi değilken verdiğiniz bir borcu size ödemediği gibi sanki haklıymış gibi bir de dargınlık yaratarak üzüntülü zamanlar geçirmenize neden oldu. O dönem yaşadığınız şokun üstünden yıllar geçti. Yılın ilk aylarında paranızın üstüne oturan akrabanız size olan borcunu başka bir yakınınızla göndererek ikinci bir şok yaşatabilir. Üstüne biraz da siz ekleyerek ağustos ayına kadar küçükte olsa bir arsa alabilirsiniz.

Hayata dair sorunlu yıllar geçirmeniz ilişkilerinize de olumsuz yansıdığı için özellikle evli oğlaklar tatsız yıllar yaşadılar. Acılarınız, sıkıntılarınız ve sevgi özleminiz içinizde birikti ve genelde kendinizi hasta dahi edecek kadar gizli üzüntüler yaşadınız. Mars gezegeni burcunuzda bulunan pluton ile uzun süreli olumlu açıya geçerek ilişkinizi düzene koymanız için gereken cesareti ve sevginizi göstermenize yardımcı olacak. Eşinizin karşısına geçerek ve sözlerinizi kavgaya dönüştürecek kelimelerden arındırarak derdinizi izah edebileceksiniz. Eşiniz de bu duruma duyarsız kalmayacak ve aslında onunda içinde yıllardır biriken ve sizin farkında olmadan yaptığınız hataları söylemesi ile ikinizde silkineceksiniz. Bekar ve uzun süredir yalnızlığa alışmış oğlaklar için de saklandıkları kabuklarından sıyrılma zamanı başlıyor. Yakın bir arkadaşınız sizi gelecekteki eşinizle tanıştırabilir. Siz aile fertlerinize olduğu kadar akrabalarınıza da düşkünsünüz. Sevdiğiniz ve üzerinizde emeği olan amca/ dayı gibi bir yakınınızın küçük bir kaza geçirmesine fazlası ile üzülebilirsiniz.

Geçmiş yıllara oranla hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok güçlü hissedeceğiniz bir yıl sizi bekliyor. Yeniden yapılanıyor, pozitif olarak değişime ayak uydururken müzmin sağlık sorunlarınızda da uygun tedavi yollarını bulacaksınız.

KOVA BURCU 2016 BURÇ YORUMU

Burcunuza 3 Ocak tarihinde giriş yapacak olan Merkür gezegeni 5 Ocakta geri hareketine başlayacak fakat 9 ocakta oğlak burcuna giriş yapacağı için 5/ 9 ocak arası adeta aklınız durmuş gibi olabilirsiniz. Yaptığınız işlerle ve eğitim hayatınızla alakalı hiç düşünmediğiniz engellerle karşılaşabilirsiniz ve eylemleriniz yarım kalabilir.

İş hayatınız da randevular aynı zamana denk gelebilir, beklediğiniz haberler gecikir ve dolayısı ile iş hayatınız tam bir karmaşaya dönüşebilir. Bu süreç içinde önemli imzalar atmaktan ve kararlar almaktan uzak durmalısınız. Kendinizi sözleriniz ile de iyi ifade edemez doğru anlaşılayım derken tamamen yanlış anlaşılırsınız. Zorlandığınız olaylar yüzünden aşırı gergin, sinirli ve halsiz olabilirsiniz. Bu süreci beklemede geçirmeniz lehinize olacaktır. Kaybettiğinizi düşündüğünüz olanakları ve haberleri Merkür burcunuza yeniden giriş yaptığı zaman lehinize çevirebilirsiniz.

14 Şubatta burcunuzda yeniden transit etkilerine başlayacak olan iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür kaçırdığınız tüm maddi imkanları önünüze serdiği gibi sevgililer gününe özel mutlu olaylara başlangıç yapmanızı da sağlayabilir. 4/ 5 Mart tarihlerinde burcunuzu terk etmeye hazırlanan Merkür savaş gezegeni mars ile olumsuz açıda olacağından bir hayli sivri dilli olabilirsiniz. Siz kavgadan hoşlanmayan yapınıza rağmen haksızlıklar karşısında kimseden çekinmeden konuşur ve düşüncelerinizi belli edersiniz. Fakat bu kez sözleriniz biraz ağır kaçabilir, mars gezegeninin verdiği güçlü enerji ile söylediğiniz sözlere sonradan pişman olabilirsiniz.

Transit mars gezegeni bu yıl geri harekette bulunacağı için sağlık anlamında da bazı sorunlar ve küçük operasyonlar geçirebilirsiniz.

9 Eylülden itibaren bereket ve bolluk gezegeni jüpiterin etkilerini ile hızla iyileşebilir ve iş hayatınızda da hiç düşünmediğiniz yeni olanaklar ve yatırım yapmanızı sağlayacak büyük maddi imkanları kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Ayrıca Jüpiter gezegeni sonbahardan itibaren size birçok yurt dışı imkanı da sunmaya hazırlanıyor.

Aşk hayatınızda iniş, çıkışlara, ayrılıklara ve sevgi dolu barışmalara hazır olun aşk kapınızı hızlı bir şekilde çalacak. Üstelik bu aşk sizin gibi evlilik yanlısı olmayan birini evliliğe dahi götürebilir. Yakın bir akrabanızın özel bir gününde hayatınızın devamında yanınızda olacak, sırılsıklam aşık olacağınız kişi ile tanışabilirsiniz. Dünyaya bakışınız, yaşam tarzınızın birbirinize tezat oluşturması ile ilk başlarda sorun yaşayabilirsiniz. Fakat derin hisleriniz ve güçlü fiziksel çekim kısa süre içinde sizi yeniden bir araya getirmeye yetecek.

BALIK BURCU 2016 BURÇ YORUMU

Merkür gezegeni yeni yılın ilk günlerinde ilk geri hareketine başlayacak. Diğer burçların aksine siz Merkür den olumlu yönde faydalanabilir ve birçok anlamda desteklenebilirsiniz.

6 / 26 Ocak arası sosyalliğinizin de artacağı bu süreç içinde eski dostlarınızla daha fazla bir araya gelmeye başlayacak ve birlikte yeni işler de planlayacaksınız. 2016 yılı boyunca hiç beklemediğiniz güzel teklifler alabilir ve geçmiş yıllara oranla çok daha başarılı olabilirsiniz. Kazancınızda artışlar şubat ayından itibaren gözle görülür şekilde artacak. Fakat geçmiş yıllardan gelen borçlar nedeni ile kazancınızın artması dahi sonbahara kadar dilediğiniz gibi harcama yapmanıza izin vermeyecek. 10 Eylülden itibaren bolluk ve bereket gezegeninin olumsuz açılarından kurtulacak ve yaklaşık 13 ay boyunca maddi anlamda rahatlayacak ve yatırımlarda yapabileceksiniz. Bu süreç içinde kelepir fırsatların ortaya çıkması ile ev sahibi olmanız hiç zor olmayacak.

4 Ocak/ 7 Mart ve 28 Mayıs 3 ağustos arası mars geri harekette olacağı akrep burcundan size olumlu açılarını gönderecek. Duygularınız daha güçlü ortaya çıkacak. Son zamanlardaki ilişkinizde sorunlara yol açan davranışlarınızdan eser kalmayacak. Anlık sinirler ve tatsız sözlerin ortaya çıkması ile yıktığınız köprüleri tamir ederek yeniden inşa edeceksiniz. Evliliği bir süredir sorunlu olan ve bir süredir eşleri ile ayrılma eşiğinde olan balıklar için tamir ve barışma zamanıdır. İki tarafın aileleri de barışın sağlanması için gönüllü olarak destek olacaklar. Bekar balıklar için hayallerde ki büyük aşkınız ile ömrünüzün geri kalanını birleştirme arzusu doğar ve mars gezegeni bu imkânı kolaylıkla yaratabilir. Yaz bitmeden birçok bekar balık burcu üyesi oldukça güzel düğünlerle dünya evine girebilir. Uzun bir süredir aile ilişkileriniz de sizi bir hayli bunalttığı için yakınlarınızdan uzaklaştınız. Ailenize karşı uzak duruşunuz yeni yılda onların akıllarını başlarına getirecek ve size olumlu yaklaşımlarda bulunarak geri adım atacaklar. Belki her şey bir anda eskisi gibi olmayacak ama onların hatalarını anlamış olmaları sayesinde daha pozitif duygular içinde olacaksınız. Sonuç olarak yine ailenize yakın olacaksınız. Çünkü ne olursa olsun siz onlardan asla vazgeçemezsiniz.

Tüm yıl boyunca Satürn ve Neptün gezegenin etkisinde bulunacağınız için sağlığınız diğer yıllara oranla daha hassas olacaktır. Kemikleriniz, dişleriniz ve alerjik durumlar sizi zorlayabilir.

Demet Hoşman - Cumhuriyet