1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Yıldızlı Kavşağı ve Akyazı Stadı bağlantı yolları ne zaman bitecek?
Yıldızlı Kavşağı ve Akyazı Stadı bağlantı yolları ne zaman bitecek?

Yıldızlı Kavşağı ve Akyazı Stadı bağlantı yolları ne zaman bitecek?

Yıldızlı Kavşağı ve Akyazı Stadı bağlantı yolları ne zaman bitecek?

A+A-

Ulaştırma, Denizlik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile beraber dün yapım çalışmaları hızla süren Kanuni Bulvarı Yıldızlı Kavşağı ve Akyazı Stadyumu bağlantı yollarında incelemelerde bulundu. 

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora ile Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş’un da hazır bulunduğu incelemelerde, süren çalışmalar ile ilgili brifing alan Bakan Arslan, Yıldızlı Kavşağı ve Akyazı Stadyumu bağlantı yollarının 2016 sonunda sonuçlanmış olacağını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, “Karayolları Genel Müdürlüğümüz çoğu alanda çalışıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çoğu çalışma var. Belediyemiz ile beraber Bakanlık çalışmaları koordineli yürüyor. Bugün de bilhassa Yıldızlı Kavşağı, Akyazı Stadyumu bağlantı yolları dâhil olmak suretiyle yoğun bir çalışmamız var. Burada arkadaşlarla beraber incelenmelerde bulunduk. Bu projenin önemini esasen biliyoruz. Valimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, milletvekillerimizle çalışmaları yerinde gördük. Kanuni Bulvarı’ndaki çalışmaları nasıl daha da hızlandırabiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz. Vurgulamak isterim ki Yıldızlı Kavşağı ve Akyazı Stadı bağlantı yollarının hepsini bu sene sonunda bitirmiş, Trabzonluların hizmetine sunmuş olacağız. İnşallah devamındaki büyük projeleri de peş peşe bitirerek Trabzonluların hizmetine vermiş olacağız. Burada emek sarf eden tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak suretiyle Sayın Başbakanımıza bu büyük projelerde bize verdikleri destek ve sağladıkları kaynaklardan dolayı teşekkür ediyoruz. Ancak biliyoruz ki destek ve kaynak tek başına yeterli değil, çalışma arkadaşlarımızla beraber bir gayret ortaya koyarsak sonuç alıyoruz. Nitekim bugüne kadar çok sonuç aldık. İnşallah bundan sonraki projelerde de peş peşe sonuç alacağız. Hem ilimize hem ilimiz insanının emrine bu projeleri sunmuş olacağız” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da değerlendirmesinde Kanuni Bulvarı’nın Trabzon için önemine dikkat çekerken, projöeye destek veren devlet büyüklerine teşekkür etti.