1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yılmaz Vural’dan flaş girişim!
Yılmaz Vural’dan flaş girişim!

Yılmaz Vural’dan flaş girişim!

Anayasa Mahkemesi’ne başvuracak!

A+A-

Teknik direktör Yılmaz Vural, futbolun spor değil çok önemli bir sosyal olay olduğunu belirterek, dünyada hiçbir sosyal faaliyetin bu kadar farklı sosyal grupları, meslekleri, inançları, renkleri bir araya getiremediğini söyledi.

 

Vural, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Türkiye Spor  Yazarları Derneği Ankara Şubesi tarafından düzenlenen "Türk Sporunda Yaşanan  Gelişmeler, Spor Medyası ve Sporda Şiddet" konulu panele katıldı.

 

Kendisinin futbolculuk yıllarında alt liglerde forma giydiğini  ardından iki üniversite bitirerek antrenör olduğunu anlatan Vural, öğrencilere  eğitime önem vermeleri tavsiyesinde bulundu.

 

Teknik direktörlerin yılda en fazla iki takım çalıştırabilmesini  eleştiren Vural, bunun değişmesi için Anayasa Mahkemesine başvuracağını belirtti.

 

Futbolun çok önemli bir etkinlik olduğunu vurgulayan Yılmaz Vural,  şunları kaydetti:

 

 "Özellikle futbol bir spor değil, çok önemli bir sosyal olaydır.  Dünyada hiçbir sosyal faaliyet bu kadar farklı sosyal grupları, meslekleri,  inançları, renkleri bir araya getiremiyor ama futbol bunu başarıyor. Bir  programa, toplantıya, Müslümansan Müslüman gelir, sağcıysan sağcı, solcuysan  solcu ama futbol herkesi birleştiriyor. Dekanla öğrenci bir golden sonra  sarılabiliyor veya holding sahibiyle işçisi kucaklaşabiliyor. Orada kimlikler  dışarıda kalıyor."

 

 Vural'ın Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ile yaşadığı  anılarını anlatması salonda gülüşmelere neden oldu.

 

Yoğun ilgi gören Vural, panelin sonunda öğrencilerle özçekim yaptı.

 

Panele, TRT spikerleri Tansu Polatkan, Cüneyt Kıran, Alper Bakırcıgil  ve Kerem Öncel de katıldı.