1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Yılmaz’a büyük tepki, Sürmen’e takdir!
Yılmaz’a büyük tepki, Sürmen’e takdir!

Yılmaz’a büyük tepki, Sürmen’e takdir!

İşte detaylar...

A+A-

Trabzon Barosu için yapılan bugünkü seçimlerde ağır bir yenilgiye uğrayan avukat Nusret Yılmaz’ın seçim sonrası yaptığı açıklamalar Ak Parti’nin büyük bir bölümünde tepkiyle karşılandı. Kongre divan başkanı avukat Ali Sürmen’in açıklamaları ise takdirle karşılandı.

 

Sibel Suiçmez’le girdiği yarışı kaybeden ve Ak Partililerin bazı kesimlerince desteklediği Nusret Yılmaz seçimi kaybettikten sonra yaptığı açıklamada “Bazı Ak Partili arkadaşlarıma da buradan sitem ediyorum. Bana destek olmadılar” mihvalinde söylemlerde  bulundu. Bu açıklama büyük bir şaşkınlık yaratırken, baro seçiminde divan başkanlığı görevini yapan avukat Ali Sürmen’in ise  “Arkadaşlar, burada avukatların seçimi yapılmıştır. Siyasi partilerin adını bu seçimlerde bu şekilde kullanmak doğru bir yaklaşım değildir. Kentimizin imar sorunlarıyla ilgilenmesi gereken belediye yetkililerinin bu seçimlere görevlerini unutarak, müdahil olmalarını doğru bulmuyorum. Sayın bakanımız Süleyman Soylu beyefendiye ortada duruşu ve seçimlere müdahil olmayışından dolayı da tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Bu açıklamalardan sonra trabzonhaber.com.tr’yi arayan birçok Ak Partili ise avukat Nusret Yılmaz’a tepki göstererek “Partimizin adını seçimlerde kullanıp davamıza gölge düşüren bu anlayışı kınıyoruz. Büyükşehir belediyesinin haddini aşan bazı çıkarcı odaklarının seçime müdahil olması Ak Parti’nin seçime karışması anlamı taşımaz. Sayın avukat Nusret Yılmaz partimizin adını bu işlere karıştırdığı için derhal ve ivedilikle tüm Ak Partililerden açıklama yaparak özür dilemelidir” değerlendirmesinde bulundular. Aynı çevreler avukat Ali Sürmen’in konuşmasının da yerinde ve isabetli olduğunu dile getirdiler.