1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Yine ABD Askerleri Yine Skandal!
Yine ABD Askerleri Yine Skandal!

Yine ABD Askerleri Yine Skandal!

ABD askerleri yeni skandala imza attılar...

A+A-

 Afganistan'dan görev yapan ABD askerleri gün geçmiyor ki yeni bir skandala imza atmasınlar.


Geçtiğimiz ay Afganistan'da görev yapan ABD askerlerinin ele geçirdikleri ölü Taliban militanlarını üzerine işerken çekilmiş videosu tüm dünyada büyük tepki toplamıştı. ABD askerleri benzer bir skandala daha imza attılar. 

Afganistan'dan görev yapan ABD askerleri gün geçmiyor ki yeni bir skandala imza atmasınlar. Helmand bölgesinde görev yapan bir keskin nişancı timinin ABD ve Nazi bayrağının altında verdiği poz bir internet sitesinde yayınlanınca ortalık karıştı. Milyonlarca Yahudi'nin ölümünden sorumlu olan Adolf Hitler ve Nazilerin ölümcül SS Tugayları'nın bayrağının ABD bayrağının hemen altında yer alması ve keskin nişancı askerlerin bu bayrakların altında poz vermeleri yeni bir skandala neden oldu. Fotoğraf, silah üreticisi "Knight's Armament"in internet blogu olan www.knightarmco.com adlı sitede yayınlandı. 

ABD makamları fotoğrafın Afganistan'dan çekildiğini ve fotoğraftaki birliğin ülkede görev yapan bir keskin nişancı timi olduğunu doğruladı. Yetkililer, fotoğrafın 2010 yılı Eylül ayında Afganistan'ın Helmand bölgesinde, 1. Keşif Bölüğü olarak görev yapan Charlie Timi askerlerince çekildiğini ifade ettiler. 

Bu arada silah üreticisi site, haberin çıkmasından sonra blogda yayınladığı Nazi bayraklı fotoğrafı kaldırdı. Ancak blogda aynı bölgede aynı askerler tarafından çekilmiş fotoğraflar yayınlanmaya devam ediyor. 

Henüz Afganistan'da ölü Taliban militanlarının üzerine işeyen askerlerinin verdiği sıkıntıyı atlatamayan ABD yönetiminin yeni gelen skandalla daha da zor durumda kalacağı ifade ediliyor.