1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. YİNE YANLIŞ YOLDASINIZ ALİ BEY!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

YİNE YANLIŞ YOLDASINIZ ALİ BEY!

A+A-
Trabzonspor Divan başkanı Ali Özbak yine sahnede… İşte Divan başkanımızın son açıklamasından kısa bir kesit!

" Sayın Şener'i istemeyebilirsiniz, yetersiz bulabilirsiniz, değişmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Ama bu süreçte hem de kural dışı uygulamayla ve başkalarının değirmenine de su akıtarak, böyle bir şey yapma hakkınız olmamalıdır, olamaz da. Çünkü bu doğrudan doğruya tümünüzün ortak paydası olan Yüce Trabzonspor'a yapılmış olur. Yazıktır, günahtır. Zaten ona 'vur abalının sırtına' anlayışı ile öteden beri vuruluyor." …

Vay vay vaay!!! Divan Başkanı Ali beye bakar mısınız ? Pes doğrusu! Evet bu ülkede adaletsizlik yapılmıştır. Ama   ‘Fenerbahçelilerin değirmenine   su akıtanlar’ konusunda her zamanki gibi ya çok yanlısınız! Ya da yanlış görüyorsunuz Ali bey !     

Bu kadar insafsızlık olmaz! Koltuk için bu kadar kişilere yandaş olunmaz! Trabzonspor taraftarının yumurta atmasını kimse tasvip etmiyor. Ama hangi süreçte rakibin değirmenine kimlerin su akıttığını herkes biliyorİş işten geçmiş , her şey bitmiş, hala taraftara nasihat ederek ; ‘ başkalarının değirmenine su akıtmak kimsenin hakkı değil’ deme  hakkını kendinizde  bulunabiliyorsunuz!  

O taraftarın   attığı yumurta acaba niye ve neye ? Dört yıldır o taraftar, onca yanlışına rağmen   Başkanına   fiske kondurmamışken,   bugün neden böylesi bir tepkide bulunmuştur? Sahi anlayamadınız mı yoksa yine işinize mi gelmedi? Yine top taca atılıyor anlaşılan !   

Trabzonspor başkanın üzerindeki temiz elbise öyle mi ? Hangi temiz elbise sayın  Özbak ? Bir Fenerbahçeli gibi davranarak söylemelerde bulunan , sessiz kalıp camiasına önderlik yapamayan, sizden başka hiç kimseye akıl danışmayan , Fenerbahçeli TFF başkan adaylarına ilk desteği verip,  bugün  futbolumuz adına   bu kirli kararları alanlara adeta en büyük destekçi konumunda olan, kendi taraftarını sadece oyalayan Sadri beyin üzerinde hala temiz  elbise olduğundan mı söz ediyorsunuz ?

Yanlış yerde ve yanlış yoldasınız Ali bey ! ‘Yüce Trabzonspor’ diyerek kimseyi  de artık kandırma şansınız  yok. ‘Yüce şahıslar’ demiş  olsanız inandırıcı olurdunuz. Rakip  futbolcuyla kavgaya tutuşacak kadar camiayı ayaklar altına alanlara hala sahip çıkma anlayışınız,  ‘Yüce’  dediğiniz   Trabzonspor’u ‘cüceleştirmekten’  başka bir şey değildir. 

Kanımca yaptığınız bu çağrıyı Trabzonspor’un yumurta atan taraftarına  değil , bu yönetimi oluşturanlara , Başkan sayın Sadri Şener’e ve Trabzonspor kurullarına yapmalısınız. Çünkü Trabzonspor o kadar müsriflikle yönetildi ki ; bu   zayıf kadroyla rakiplere karşı saha da isyan edilmesi gerekirken bile ‘zavallıyı’   oynadı!   Şike  dava süreci boyunca Fenerlilerle kol kola girildi. Yani hem sahada, hem masada Fenerbahçe’nin aklanması ve büyümesi için en büyük yardımcı Trabzonspor’u temsil edenler oldu. Gereğini hep beraber yapın lütfen !   
 
Önceki ve Sonraki Yazılar