1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yoksulluğu kaldırma sevdasındayız!
Yoksulluğu kaldırma sevdasındayız!

Yoksulluğu kaldırma sevdasındayız!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Canalioğlu Açıklaması

A+A-

"Biz CHP'liler olarak, siyasetin, etik davranışlar içerisinde, insan onuruna yakışır, insanı karalamadan, insanın Allah'ın yarattığı en yüce varlık olduğunu bilerek hareket eden bir partiyiz" dedi.

Canalioğlu, Trabzon'da düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen günlerde kentte yaptığı mitingi anımsatarak,

"Trabzon mitinginde yaşadığımız gibi, insanlar coşku, heyecan içinde. Genel Başkanımız da bu mitingde Trabzon ve ülkemizle ilgili projelerini ortaya koymuş ve halkın nabzını tutarak, projelerimizi anlatmıştır. Trabzon'da CHP artık birinci olacaktır. Bunu gören AKP milletvekili adayları siyasi etiğe yakışmayan davranışlar sergiliyorlar. Oysa biz CHP'liler olarak, siyasetin etik davranışlar içerisinde, insan onuruna yakışır, insanı karalamadan, insanın Allah'ın yarattığı en yüce varlık olduğunu bilerek hareket eden bir partiyiz. Seçim çalışmalarımızda hep projelerimizi anlatıyoruz" diye konuştu.

Trabzon'a son zamanlarda çok sayıda iş adamının geldiğini belirten Canalioğlu, şöyle devam etti:

"Trabzon'a gelen bu insanlar yerel basın aracılığıyla bir önceki TOKİ Başkanı'na destek veriyorlar. Amaçları nedir bu iş adamlarının, lütfen bunu açıklasınlar. Buralara gelip bu desteği vermeleri 'taraf olmayan bitaraf' olur cümlesinden mi kaynaklıyor? Kişilerin desteği değil, halkın desteği önemlidir. CHP ve onun Trabzon'daki adayları halkın adaylarıdır ve halkın desteğiyle iktidara yürümektedirler. Ne yaparlarsa yapsınlar CHP iktidar olacaktır, bunu hiç kimse engelleyemeyecek. "

İktidarın insanları yoksulluğa ittiğini öne süren Canalioğlu, şöyle dedi:

"12 milyon yoksul vardır. Bunlar yoksulluğu kaldırma değil, yoksulluğu yönetme sevdasında, biz ise yoksulluğu kaldırma sevdasındayız. Yerel seçimde de her seçimde yapıyorlar. Halk da bize ihbarda bulunuyor. Kumanya paketi dağıtıyorlar. Bu kumanyalar kimin parasıyla veriliyor? Milletvekili adayları kendileri mi, devletin parasından mı, yoksa iş adamları tarafından mı ödeniyor bu paralar? Devletin yardım şekli bellidir, kendi paralarından veriyorsa bu kadar büyük miktarı nasıl kazandılar, iş adamları tarafından veriliyorsa iş adamları ne amaçla bu desteği veriyor? Bunların açıklanmasını istiyoruz. Kamuoyu bunu bilsin. "

-"TrabzonSPOR ŞAMPİYON OLACAKTIR"-

Trabzonspor'un şampiyonluk yarışında Fenerbahçe ile başa baş bir mücadele içinde olduğunu ifade eden Canalioğlu, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakan futbol kamuoyuna ve Fenerbahçe camiasına bir mesaj gönderdi; sarı-lacivert kalemi, aynı renk kravatla birlikte sayın Egemen Bağış ile Aziz Yıldırım'a gönderiyor, ardından da sayın Yıldırım ve Alex'i yanına çağırıyor. Oradaki konuşmalara herkes tanık. Bu mesajı alan, durumdan vaziyet çıkaran hakemler ve Futbol Federasyonu, yazılan senaryoyu çok güzel oynadı. Spordan sorumlu bakan hemşehrimiz Özak, taraftarlarımıza çağrı yapmıştır,

'ikinciliğin tadını çıkartın' diye. Kendine oy veren insanlara karşı durmuş, kendisini listeye koyan Başbakan'a boyun eğmiştir. Trabzonspor'da oynamış, takım kaptanlığı, kulüp başkanlığı yapmış bir hemşehrimizin olaya bakışını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Trabzonlular onurlu, vatanın birlik ve beraberliği için mücadele eden insanlardır. Adaleti isteyen insanlarız. Trabzonspor olarak bizim hakkımızı verin değil, herkesin hakkı korunsun, alınterini, emeğini, formasını daha fazla ıslatan kazansın ve şampiyon olsun diyoruz.

Trabzonspor şampiyon olacaktır. Sayın Başbakan'a rağmen, Faruk Özak'a rağmen şampiyon olacaktır. Çünkü biz doğru insanlarız. Allah doğrudan yanadır. Son maçta Karabük'ü yenecek, Fenerbahçe'de Sivas'ta takılacaktır. "

Volkan Canalioğlu, eşiyle ilgili ortaya atılan, "belediyenin araçlarını kullandı" iddialarının doğru olmadığını belirterek, "Böyle bir tahsis yoktur. Eşim, Vali beyin eşi, diğer mülki idarenin eşlerini davete çağırdığında, gerektiğinde kendi aracıyla, gerektiğinde çok az olmak şartıyla o araçlarla gitmiştir. Bunlar tamamen iftiradır" dedi.