1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yol Kesen PKK'lılarla Çatışma Çıktı!
Yol Kesen PKK'lılarla Çatışma Çıktı!

Yol Kesen PKK'lılarla Çatışma Çıktı!

PKK'lılarla güvenlik kuvvetleri arasında sıcak temas...

A+A-

Kars'ta yol kesen ve propaganda yaptıktan sonra ateş açan PKK'lılarla güvenlik kuvvetleri arasında sıcak temas sağlandı.


Kars'ın Sarıkamış ile Kağızman ilçeleri arasındaki karayolunu taş dizerek kesen ve propaganda yaptıktan sonra ateş açan PKK'lı teröristleri takibe çıkan güvenlik kuvvetleri arasında 'sıcak temas' sağlandı. Sabah saatlerinde çıkan çatışma çatışma aralıklarla devam ediyor. 


Kağızman İlçesine 24 kilometre uzaklıktaki Demirkapı mevkiinde 30'dan fazla PKK'lı terörist, dün saat 21.00'de uzun namlulu silahlarla Erzurum- Iğdır karayolunu kesti. TIR, kamyon, minibüsleri durdurarak yolculara bölücü propaganda yapan teröristler, yaklaşık yarım saat sonra dağlık alana doğru giderken uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Karayolunda panik yaşanırken, durdurulan araçlardan bir TIR'a 3 kurşun isabet etti. 


Olayın duyulmasının ardından bölgede geniş çaplı arama- tarama başlatan güvenlik kuvvetleriyle yol kesen teröristlerden, 10 kişi oldukları tahmin edilen grup arasında sabah saatlerinde temas oldu. 


Demirkapı ile Değirmendere köyü arasında Kavaklık mevkiinde çıkan çatışma aralıklarla devam ediyor. Çatışma nedeniyle Kağızman Devlet Hastanesinde olası yaralanmalar için hazır duruma getirildi.