1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yolu kesti parasını istedi
Yolu kesti parasını istedi

Yolu kesti parasını istedi

Arazisinin istimlak edilmeden yol olarak kullanılmasına tepki gösteren Öztürk, yolu trafiğe kapattı.

A+A-

Trabzon Maçka’da arazisinin istimlak edilmeden yol olarak kullanılmasına tepki gösteren Özkan Öztürk, grup yolunu trafiğe kapatarak eylem yaptı.

Maçka ilçesi Çatak Mahallesi Taşaltı mevkiinde kendi arazisinden istimlak edilmeden geçen kara yolunu kesen Özkan Öztürk, yetkililere isyan etti. Olay yerine Maçka Jandarma Karakolu’ndan ekip geldi. Yapılan incelemede arazinin Öztürklere ait olduğunun anlaşılması üzerine jandarma ekibi ‘Yapacak bir şey yok’ diyerek olay yerini terk etti. Arazinin tapusunu gösteren Öztürk, "Biz defalarca Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetkililerine durumu izah ettik. Bu sorunun çözümünü istedik.

İmar Daire Başkanı Sayın Cengiz Çolak ile görüştük. BİMER’e yazı yazdık. BİMER’den gelen yazıda çözüm için çalışıldığı tarafımıza bildirildi. Son görüşmemizde ise Cengiz Bey ‘Bizim yapacak bir şeyimiz yok. Yolu kesebilirsiniz’ cevabını verdi. Biz de hakkımızı almak için yolu kestik. Bu bir uyarıdır. Bu yola toprak dökerek tarla yapacağız. Ancak 10 mahallenin yolu olması nedeniyle vatandaşların mağdur olmasını da istemiyoruz. Bunun için gerekli duyarlılığı Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de göstersin ve yerimizi istimlak edecekse etsin. Yok eğer istimlak edemiyoruz diyeceklerse biz arazimizden geçen kara yolunu temelli kapatacağız" dedi.

Cengiz Çolak ise, "Trabzon’un büyükşehir olmasının ardından bu tür olaylarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Çözüm için çalışıyoruz. Ancak bir anda çözülmesi bu şartlarda zor gözüküyor. Vatandaşın tapulu arazisi. Gerekli çalışmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.