1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Yomra’yı Uçuracak Proje!
Yomra’yı Uçuracak Proje!

Yomra’yı Uçuracak Proje!

Trabzon–Yomra’da birçok projeye imza atarak...

A+A-

Trabzon–Yomra’da birçok projeye imza atarak adından sıkça söz ettiren Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nun öyle bir projesi var ki dudak uçuklatacak şekilde.

 

Turizm kenti olan Trabzon’da birçok oteli bünyesinde bulunduran Yomra ilçesine Başkan Sağıroğlu birde Cruis gemisi(otel gemisi) kazandırmak istiyor.

 

Trabzonlu bir iş adamı tarafından Yomra Limanına çekilmek istenen gemi ise lüks olduğu ifade edildi.

 

600 kişilik oda, 4 konferans salonu, 4 düğün solonu, yüzme havuzları gibi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu,  yerli ve yabancı turistler tarafından son yıllarda Trabzon’un tercih edildiğini belirterek, “ Turistlerimize farklı bir seçenek sunmak istedik. Trabzonlu bir iş adamına böyle bir teklif sunduk. Oda sağ olsun teklifimizi kabul etti. Yomramıza böyle bir yatırım yapmak istiyor. Bu yatırımda denizin üstünde olacak. Bizden geminin demirleyeceği bir yer talep etti. Bizde kendisine sahil alanımızda yapacağımız dolgu sahasının ardından yer temin edebileceğimizi söyledik. Bekleme halindeyiz. Öncesinde dolgumuzu yapıp sahilimizi sosyal donatı alanlarımızla genişletip, sonrasında otel gemimizi limanımıza çekeceğiz. Çok büyük bir yatırım. Türkiye’de eşi benzeri yok” diye konuştu.